IBANEZ Big Mini

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki IBANEZ
Testy
2017-07-03
IBANEZ - Big Mini

W tym roku oferta miniaturowych efektów podłogowych Ibaneza z serii MINI, w skład której wchodzą w pełni analogowe efekty Analog Delay ADMINI, Chorus CSMINI, distortion Super Metal SMMINI, oraz Tube Screamer TSMINI, powiększyła się o dwa kolejne stompboxy - 850 Fuzz FZMINI, będący miniaturową wersją klasyka Ibaneza OD 850 oraz chromatyczny tuner Big Mini, który zagościł w naszej redakcji.

BUDOWA


Ibanez Big Mini umieszczony został w bardzo poręcznej, miniaturowej obudowie o wymiarach 53,5 x 93,5 x 50 mm, wykończonej szarym metalizowanym lakierem. Na przeciwległych bokach umieszczono gniazda wejściowe i wyjściowe, na górnej ściance znalazło się gniazdo zasilania 9V. Tak jak wszystkie tego typu konstrukcje z uwagi na małe wymiary nie ma możliwości zasilania bateryjnego. Na spodzie obudowy przyklejone są gumowane podkładki stabilizujące. Stompbox posiada przełączanie True bypass, a podczas naciśnięcia przycisku nożnego sygnał jest mutowany.

Górną połowę zajmuje estetycznie prezentujący się duży, kolorowy wyświetlacz LED zapewniający bardzo dobrą widoczność wskazań w każdych w zasadzie warunkach. Na środku wyświetlana jest czerwona litera struny, nad którą znajduje się 11 diod - pięć czerwonych po lewej stronie, niebieska, wskazująca prawidłowe nastrojenie w środku oraz pięć żółto-pomarańczowych po prawej. Poniżej na panelu znajdują się dwa przyciski FLAT/DISP - do wyboru stroju oraz trybu strojenia, oraz CALIB., służący do kalibracji. Tuner oferuje zakres strojenia od A0 (27.50Hz) do C8 (4186Hz) oraz może być kalibrowany w przedziale 435 - 445 Hz, działa też z wysoką precyzją +- 1 cent. Big mini udostępnia 2 tryby wskazań Needle i Strobe, z możliwością obniżonego strojenia Drop o 4 półtony.

W PRAKTYCE


Funkcjonalność tunera określają na pewno jego małe wymiary, pozwalające zaoszczędzić cenne miejsce w pedalboardzie - taką małą obudowę łatwo jest wcisnąć pomiędzy większe efekty. Obsługa tunera jest też bardzo prosta - po przytrzymaniu przycisku FLAT/DISP. możemy wybrać jeden z trybów: Needle lub Strobe. W pierwszym prawidłowe nastrojenie pokazuje środkowa dioda niebieska, a odstrojenie w dół i górę wskazują odpowiednio czerwone diody po lewej i żółte z prawej strony. W drugim diody przesuwają się od prawej do lewej kiedy jesteśmy niżej od wskazywanego dźwięku na wyświetlaczu lub w drugim kierunku przy zbyt wysokim nastrojeniu. Gdy zbliżamy się do prawidłowej wysokości diody zwalniają by zatrzymać się kiedy prawidłowo nastroimy dany dźwięk.

Klasyczny tryb Needle jest jednak bardziej intuicyjny, tuner reaguje błyskawicznie, precyzyjnie wskazując odstrojenie - nastrojenie instrumentu jest szybkie i bezproblemowe, nie ma tu zbędnego biegania diod na boki. Również przyciskiem FLAT/DISP. możemy wybrać niższy strój do czterech półtonów w dół, na wyświetlaczu widnieje wtedy litera "b" a diody czerwone wskazują odpowiednie strojenie: jedna dla 1 półtonu, dwie dla 2 półtonów itd. Całość uzupełnia funkcja kalibracji z dedykowanym przyciskiem CALIB. Na wyświetlaczu pojawia się litera A poszczególne diody odpowiadają wartościom od 435 do 445 Hz, ze środkową diodą niebieską dla standardowego 440 Hz. Big mini w zgrabnej obudowie oferuje wszystko co potrzeba by zagościć w gitarowym, profesjonalnym pedalboardzie - małe wymiary, czytelny wyświetlacz oraz szybkie i precyzyjne strojenie.

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl

 

Zakres strojenia: A0 (27.50Hz) do
C8 (4186Hz)
Zakres kalibracji: 435 - 445 Hz,
Tryby strojenia: Needle, Strobe
Obniżone strojenie: do 4 półtonów
Wymiary: 53,5 x 93,5 x 50 mm
Waga: 170 g
Przełączanie: True bypass


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
6
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor