IBANEZ PA01K10L Mini Link

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki IBANEZ
Testy
2016-12-06
IBANEZ - PA01K10L Mini Link

Oferta Ibaneza obejmuje szereg akcesoriów, wśród których znajdują się również przewody gitarowe.

Ostatnią, tegoroczną nowością są przewody Mini Link z serii PA, przeznaczone specjalnie do oszczędzającego miejsce łączenia efektów w pedalboardach i nie wymagające lutowania. Tzw. konstrukcje "solderless" są bardzo popularne z uwagi na szybki i wygodny montaż, a do wykonania własnych, gotowych przewodów wystarczy zwykły, gwiazdkowy wkrętak i coś do przecięcia przewodu. Na naszym rynku tego typu przewody są jednak dosyć trudno dostępne, a porównywalne zestawy z obecnym w naszym teście kosztują już sporo drożej.

Zestaw Ibanez PA01K10L składa się z 3 metrów przewodu oraz 10, specjalnie "odchudzonych" kątowych wtyków jack. W ofercie dostępny jest też mniejszy zestaw PA01L5L (1,5 m przewodu i 6 wtyków) oraz pojedyncze, gotowe kabelki o długości 15 lub 21 cm. Zestaw pozwala zarówno na szybki montaż wtyków jak i precyzyjne dopasowanie długości poszczególnych kabli. Przewód jest cienki i elastyczny, bez problemu odnajdzie się więc w małych przestrzeniach między efektami. Wystarczy przyciąć kabel do odpowiedniej długości (tu oczywiście trzeba uważać żeby nie dociąć zbyt krótkiego kabelka, bo później ciężko będzie go przedłużyć, albo raczej nie będzie to już możliwe), włożyć do otworu we wtyku, docisnąć i wkręcić śrubkę w obudowie jacka (po uprzednim jej wykręceniu). Po zmontowaniu kilku kabelków, wszystkie działały bezproblemowo, nic nie skrzeczało, w żadnym nie było zwarcia, co świadczy o dobrym opracowaniu i sprawdzeniu całości przez konstruktorów Ibaneza.

Spłaszczone lekko i skrócone końcówki jacków idealnie oszczędzają miejsce między efektami, które można przysunąć bliżej siebie, brzmienie jest czyste i nie czuć żadnych strat sygnału (choć dokładne sprawdzenie tego to już temat na inny artykuł). Przy okazji połączenia wyglądają bardzo estetycznie a same przewody są niemal niewidoczne. Szkoda tylko, że nie mamy możliwości wyboru w ofercie również jacków prostych, które przydałyby się przy profesjonalnym switcherze z umiejscowionymi blisko siebie gniazdami poszczególnych pętli efektowych czy wyjść. Tu możemy wykorzystać kątowe jacki Ibaneza w jednym rzędzie, a powyżej (lub poniżej) zastosować klasyczne jacki, choć nie możemy wtedy przysunąć tak blisko efektów do sterownika. Podobne zestawy np. firmy Evidence Audio oferują niemal idealne do tego typu zastosowań jacki o kwadratowych, małych końcówkach, jednak ich cena niemal dwukrotnie zbliża się do przewodów Ibaneza i przy okazji nie są dostępne na naszym rynku.

Nowy zestaw przewodów efektowych Ibaneza do błyskawicznego, samodzielnego montażu bez potrzeby lutowania jest bardzo ciekawą propozycją dla muzyków, szukających tego typu kabelków połączeniowych do zastosowania w pedalboardzie. Ich funkcjonalność ogranicza nieco brak krótkich wtyków prostych, ale w większości przypadków zgrabne, kątowe jacki poradzą sobie doskonale przy łączeniu efektów, zaoszczędzając zarówno cenne miejsce w pedalboardzie jak i czas gitarzysty.

www.meinldistribution.pl
www.ibanez.com

 

Konstrukcja: solderless
Przewód: cienki, elastyczny, 3 m
Wtyki: jack kątowe,
zmniejszone x 10


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor