Nowości Ibaneza z serii Artwood

Newsy
Nowości Ibaneza z serii Artwood

Ibanez prezentuje nowe gitary z serii Artwood w naprawdę przystępnych cenach. Nowości to akustyczny AW70 oraz bliźniaczy model - elektroakustyk AW70ECE.

Pudło rezonansowe gitary Ibanez AW70 posiada kształt Dreadnought, zaś AW70ECE - Cutaway Dreadnought. Płyta wierzchnia zbudowana jest z drewna świerku Sitka, zaś boki i tył pudła powstały z mahoniu. Gryf jest także mahoniowy a podstrunnica palisandrowa i znajduje się na niej 20 progów. Materiał, z którego zbudowano mostek i szyjkę gitary to Ibanez Ivorex II.

Jeśli chodzi o osprzęt to stanowią go chromowe klucze Ibanez Die-Cast, zaś elektroakustyk jest wyposażony oczywiście w przedwzmacniacz z tunerem - Ibanez SPT Shape Shifter.

Oba Ibanezy - AW70 i AW70ECE dostępne są w kolorach Natural oraz Black. Poza tym akustyczny model można nabyć w kolorystyce Dark Vintage Sunburst, zaś dla elektroakustyka przewidziano zabarwienie Transparent Blue Sunburst.

Gitary AW70 i AW70ECE zbudowano z myślą o początkujących, jak i już zaawansowanych muzykach, a ceny tych instrumentów na szczęście nie są z "górnej półki".