Jackson Soloist od Chrisa Brodericka

Newsy
Jackson Soloist od Chrisa Brodericka

Chris Broderick z Megadeth przygotował wraz z Jackson Guitars własnego Soloist-ę i to w dwóch wersjach...

Chrisa Brodericka fanom muzyki metalowej nie trzeba szczególnie przedstawiać. Przez wiele lat był on związany z kapelą Jag Panzer, w międzyczasie grał w Nevermore a od 2008 roku jest gitarzystą Megadeth.

Muzyk swoje dotychczasowe doświadczenia wykorzystał przy tworzeniu sygnowanych modeli firmy Jackson - Chris Broderick Soloist w wersji sześcio- i siedmiostrunowej.

Jackson Soloist Chrisa Brodericka ma mahoniowy korpus (boki i tył) o niesymetrycznych wycięciach oraz klonową, wypukłą płytę wierzchnią. Z klonu wykonany jest także gryf, zaś hebanowa podstrunnica ma promień 12" i 24 progi z nierdzewnej stali.

Gitara posiada dwa customowe, sygnowane przez samego gitarzystę, humbuckery DiMarzio w układzie HH - umieszczone przy gryfie i przy mostku. Soloist wyposażony jest także w mostek Floyd Rose Pro, killswitch, potencjometry głośności i brzmienia oraz klucze Planet Waves Auto-Trim.

Gitara Jackson Chris Broderick Soloist dostępna jest w wersji sześcio- i siedmiostrunowej w kolorach: czarnym, przezroczystym czarnym, przezroczystym białym i przezroczystym czerwonym.