Jubileuszowe maleństwo Marshalla

Newsy
Pozostałe artykuły marki MARSHALL
Jubileuszowe maleństwo Marshalla

Firma Marshall hucznie świętuje swój jubileusz i z tej okazji skonstruowała nowy 1-watowy wzmacniacz, który już czeka na Was w sklepach.

Wszystkich fanów wzmacniaczy Marshall Amplification z pewnością ucieszy informacja o pojawieniu się w sprzedaży kolejnego modelu z limitowanej serii 50th Anniversary, stworzonej z okazji 50. rocznicy powstania firmy. Marshall JMP1 to niewielka, 1-watowa głowa (dostępne również combo), posiada w pełni lampową konstrukcję, oferując brzmienie charakterystyczne dla lat 70-tych.

Podłączając instrument do wzmacniacza, usłyszymy potężny środek, dużą porcję niskiego pasma oraz bardzo ciekawy przester - w przypadku odkręcenia potencjometrów w prawo. JMP1 to drugi model z serii produktów nawiązujących do stylu panującego w kolejnych dekadach istnienia firmy Marshall Amplification (odpowiednio: 60s, 70s, 80s, 90s oraz 2000s).

Obwód wzmacniacza Marshall JMP1 wyposażono w dwie lampy ECC83, które kształtują brzmienie oraz odpowiadają za wstępne wzmocnienie sygnału. Moduł końcowego stopnia mocy został zbudowany w oparciu o dwie lampy ECC81 (znane też jako 12AT7).  Są to podwójne triody, gwarantujące wierną reprodukcję najdrobniejszych szczegółów harmonicznych.

Obudowa wzmacniacza JMP1 została wykonana z najwyższej jakości litej brzozy, którą połączono przy pomocy specjalnych wsporników. Uzyskano dzięki temu odpowiednią wytrzymałość, zapewniając bezpieczeństwo elektronice umieszczonej wewnątrz. Drewno jest pokryte warstwą cienkiego winylu, który prezentuje się genialnie na scenie. To już kolejny raz, kiedy wyjątkowy wygląd idzie w parze ze światowej klasy brzmieniem! Proces tworzenia obwodu wzmacniacza został w dużej mierze zautomatyzowany, z zastosowaniem technologii lutowania na fali. Gotowy układ jest następnie testowany komputerowo i dopiero wtedy trafia do wnętrza obudowy. Tak w wielkim skrócie powstaje właśnie wzmacniacz Marshall JMP1.