Nowości Duesenberga z Musikmesse

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Nowości Duesenberga z Musikmesse

Podczas targów Musikmesse we Frankfurcie firma Duesenberg przedstawiła trzy gitarowe nowości - Starplayer TV Custom, Eagles Series Guitar 40th Anniversary i Fullerton Hollow Series.

Duesenberg Starplayer TV Custom to gitara elektryczna z półpudłem, które polakierowane jest na czarno. Płyta przednia wykonana jest ze świerku a tył i boki z podpalanego klonu. Gryf powstał z drewna klonowego, zaś podstrunnica jest palisandrowa. W budowie gitary Starplayer TV Custom użyto mostka Duesenberg Diamond Deluxe Tremolo oraz trzech humbuckerów D-Tron, których wybór umożliwia przełącznik. Wśród złotego osprzętu customowej gitary wyróżniają się jeszcze potencjometry barwy dźwięku i głośności, które pięknie kontrastują z czarnym pudłem.

Eagles Series Guitar 40th Anniversary to, jak już wskazuje sama nazwa, rocznicowa linia instrumentów firmy Duesenberg. Obecni członkowie grupy Eagles wzięli udział w pracach nad gitarą i basem, które powstały na czterdziestolecie zespołu. Jeśli chodzi o gitarę to jej półpudło zbudowane jest w całości z klonu i jest w kolorze złotym, z charakterystycznymi parami skrzydeł orła na dole. Do budowy gryfu użyto także drewna klonu, podstrunnica jest palisandrowa a ozdabiają ją inkrustowane litery, które układają się w nazwę Eagles. Mostek gitary sygnowanej przez grupę Eagles to Duesenberg Diamond Deluxe Tremolo, a jeśli chodzi o przystawki to jedną z nich jest jednocewkowy Duesenberg DP90 Domino a druga to humbucker Grand Vintage. Całości dopełnia posrebrzany osprzęt.

Seria instrumentów Duesenberg Fullerton Hollow powstała z myślą o unikalnych brzmieniach dla miłośników bluesa i jazzu. Półpudło gitary, w kolorze Vintage Burst, zbudowane jest wyłącznie z klonu i tego samego materiału użyto w tworzeniu gryfu a podstrunnica powstała z palisandru. Jeśli chodzi o przetworniki to są to dwa pojedyncze Duesenberg DP90 Domino, który wybór umożliwia przełącznik a za ich kontrolę odpowiadają potencjometry barwy i głośności.