George Benson i jego Ibanez LGB300

Newsy
George Benson i jego Ibanez LGB300

Ibanez zaprezentował gitarę LGB300 sygnowaną przez jazzowego wirtuoza - George'a Bensona.

George Benson, który kilka dni temu obchodził swoje 69. urodziny, jest na scenie jazzowej instytucją. Swoją karierę rozpoczął w wieku dziewiętnastu lat i do dziś jest aktywnym i bardzo cenionym gitarzystą, nie tylko na scenie jazzu. Ma na koncie ponad trzydzieści studyjnych płyt a ostatnia z nich - zatytułowana nieprzypadkowo "Guitar Man" - ukazała się w ubiegłym roku. Benson jest laureatem dziesięciu nagród Grammy a w trakcie swojej kariery współpracował z takimi gwiazdami jak Miles Davis, Herbie Hancock, Al Jarreau czy Carlos Santana.

Nowym "dzieckiem" Bensona jest od wiosny 2012 roku gitara Ibanez LGB300. Przód akustycznego pudła zbudowany jest ze świerku, zaś tył i boki z drewna klonowego. Jeśli chodzi o kolorystykę to cieniowaną ciemną żółć połączoną z czernią i wykończono na połysk. Podstrunnica wykonana jest z hebanu, zaś główka z klonu. Główkę ozdabia białe, perłowe logo GB. Hebanowy jest także mostek gitary sygnowanej przez Bensona, której produkcją zajęli się japońscy lutnicy.

Przystawki, których użyto w LGB 300 to dwa humbuckery Super58 w układzie HH, które odpowiadają za klasyczne, ciepłe brzmienia, zarówno jazzowe, jak i bluesowe. Każdemu z przetworników odpowiadają dwa potencjometry tone i volume a powyżej gryfu można odnaleźć przełącznik pozwalający na wybór przystawek.