Nowatorska gitara Rezobro

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Nowatorska gitara Rezobro

Firma Duesenberg Guitars oferuje wszystkim gitarzystom niespotykany dotąd instrument - Rezobro.

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o połączeniu normalnej gitary elektrycznej z gitarą dobro, to właśnie teraz Wasze sny się spełniają. Rezobro to pierwszy na świecie instrument, który sprawia, że te brzmienia macie "pod ręką" i nie musicie sięgać po dwie odrębne gitary.

Najważniejszym elementem w budowie Rezobro jest oryginalny mostek z użyciem stalowej płytki, która jest odpowiedzialna za charakterystyczne brzmienie instrumentu, spotykane w gitarach dobro. Podczas gry drgania strun wprowadzają płytkę w wibrację, a wydobywany przez nią rezonujący dźwięk zbierany jest przez specjalny przetwornik magnetyczny oraz przetwornik piezo. Włączenie tych przystawek umożliwia dodatkowy przełącznik a dla każdego z tych przetworników istnieje oddzielny potencjometr.

Gitara Rezobro wyposażona jest także w przetworniki normalnej gitary elektrycznej - Domino P-90, który znajduje się bliżej gryfu oraz Grand Vintage Humbucker umieszczony przy mostku. Zmianę tych przystawek umożliwia przełącznik z trzema pozycjami do wyboru, a odpowiedni potencjometr umożliwia kontrolę głośności. Potencjometry Volume i Tone, których oczywiście nie mogło zabraknąć, umieszczone są zaś odpowiednio na początku i końcu gitary.

Z wyglądu Rezobro przypomina gitarę dobro, dzięki płycie z nierdzewnej stali umieszczonej na przodzie wykonanym z laminowanego drewna świerkowego. Boki gitary zbudowane są z przypalanego klonu, gryf wykonany z jednego kawałka klonu, a podstrunnica z palisandru indyjskiego.

Gitarę Rezobro można nabyć w jednym z trzech kolorów - czarnym, cieniowanym ciemnożółtym i białym.