Nowość D'Addario do gitar klasycznych

Newsy
Pozostałe artykuły marki D`ADDARIO
Nowość D'Addario do gitar klasycznych

Firma D'Addario wprowadziła na rynek absolutną nowość czyli struny Pro-Arte Dynacore przeznaczone do gitar klasycznych. Produkt ten jest już do nabycia w Polsce za sprawą dystrybutora  Music Dealer.

Struny D'Addario Pro-Arte Dynacore mają nową, rewolucyjną konstrukcję rdzenia z innowacyjnym zastosowaniem wielowłókienkowej przędzy syntetycznej, która zapewnia bardziej elastyczną pracę struny i szybką jej reakcję na atak. Nowe struny oferują bogate, okrągłe, pełne brzmienie z ciepłym basem i pełną "górą". Laserowa selekcja i kontrola jakości strojenia daje doskonałe wyniki w testach produktowych a wytrzymały materiał kompozytowy z którego wykonany jest rdzeń, znacznie wydłuża żywotność strun basowych.

Ze względu na duże zainteresowanie, firma D'Addario zastosowała struny wiolinowe titanium. Przez wiele lat poszukiwano materiału, który byłby podobny do tradycyjnego nylonu, ale miał nieco "jaśniejsze" brzmienie, będąć przy tym znacznie bardziej odpornym na nadmierne rozciąganie.

Struny D'Addario Pro-Arte Dynacore oferują idealną głośność i balans tonalny z nieosiągalną dotąd dynamiką. - Jesteśmy bardzo podekscytowani naszymi nowymi strunami do gitary klasycznej Pro-Arte Dynacore - powiedział Brian Vance, dyrektor produkcji w D'Addario. - Dają bogate, pełne brzmienie i klarowność, zapewniają jeszcze lepszą dynamikę i szybką "odpowiedź" dla graczy poszukujących coraz lepszego i klarownego brzmienia - dodał.

Struny Dynacore są dostępne w trzech rozmiarach: Normal (EJ45TT), Hard (EJ46TT) i Extra Hard (EJ44TT).