The Dreamscape - efekt od Johna Petrucciego

Newsy
Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
The Dreamscape - efekt od Johna Petrucciego

The Dreamscape to nazwa nowego efektu gitarowego firmy TC Electronic sygnowanego przez samego Johna Petrucciego z Dream Theater. Produkt ten właśnie trafia do sprzedaży a sam artysta prezentuje wam jego możliwości.

John Petrucci od wielu lat korzysta z efektów firmy TC Electronic, a ta owocna dla obu stron współpraca doprowadziła do zbudowania nowego efektu gitarowego, który nosi nazwę The Dreamscape.

Gitarzysta Dream Theater był jednym z pierwszych artystów, którzy przyłączyli się do pracy nad rewolucyjną funkcją TonePrint zastosowaną w efektach TC Electronic. I tak w początkach 2011 roku John Petrucci opracował brzmienia wykorzystane w ustawieniach następujących efektów - dwa dla Corona Chorus, dwa dla Vibrato Shaker i jedno dla Vortex Flanger. Następnym i bardzo logicznym krokiem było zaś zbudowanie efektu sygnowanego przez samego artystę.  

John Petrucci postanowił przede wszystkim zebrać wszystkie, dotychczas przygotowane przez siebie brzmienia funkcji TonePrint, by były dostępne w jednym urządzeniu. Dlatego też sygnowane przez niego "cacko" oferuje nie mniej niż trzy oszałamiające efekty modulacyjne, które w najdrobniejszych szczegółach zostały dopracowane przez samego artystę. Ale to jeszcze nie wszystko, bo John stworzył całkiem nowe brzmienie dla efektu Vortex Flanger. W sumie już szóste przeznaczone dla funkcji TonePrint opracowanej dla efektów gitarowych przez firmę TC Electronic.

Nie pozostaje nam nic innego niż zachęcić was do obejrzenia krótkiego filmu, w którym John Petrucci prezentuje możliwości sygnowanego przez siebie efektu The Dreamscape.