Randy Rhoads powraca

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Randy Rhoads powraca
Jackson rozwija serię "Randy Rhoads" dodajac do niej dwa nowe modele:
RR5FR oraz RR 24M.

Życiorys Randy Rhoadsa mógłby posłużyć za scenariusz do filmu o tym, jak rodzi się i gaśnie gwiazda rocka. W założonej przez młodego wirtuoza formacji Quiet Riot wypatrzył go Ozzy Osbourne. Kiedy już wydawało się, że przy boku ex-frontmana Black Sabbath, gwiazda Randy’ego rozbłyśnie na dobre i to na długie lata, zgasła niespodziewanie 19 marca 1982 roku w katastrofie lotniczej. Randy miał wówczas niespełna 26 lat. Przez krótki okres swej kariery zdążył jednak stworzyć własny styl i stać się legendą.

Seria RR (Randy Rhoads) Jacksona jest sygnaturą tego gitarzysty. Firma dodała do niej właśnie dwa nowe modele: RR5FR oraz RR24M. Ich premiera miała miejsce na targach Summer NAMM.

{M4_image 0}
{M4_image 1}

Oba instrumenty mają korpus z olchy i klonowe gryfy przechodzące przez przez całą długość korpusu. Podstrunnice mają zmienny radius, dzięki czemu można uzyskać optymalną akcję strun zarówno w niskich, jak i wysokich pozycjach. Bardzo istotną różnicą jest jednak materiał z jakich je wykonano. RR24M ma podstrunnicę klonową, a RR5FR palisandrową. W obu instrumentach nabito typowe, rockowe progi jumbo. Kolejną różnicą są przetworniki. RR5FR ma dwa przetworniki Seymour Duncan: JB (mostek) oraz Jazz (gryf). RR24M ma tylko jeden przetwornik EMG 81 pod mostkiem. Gitary produkowane są w Japonii.

Więcej informacji: www.jacksonguitars.com

 

Dystrybutor - APLAUZ
ul Graniczna 19
05-092 Łomianki
(0-22) 751 42 39
aplauz@aplauzaudio.pl
www.aplauzaudio.pl

 

(K. I.)