Jubileuszowy Benson

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Jubileuszowy Benson
GB30th to gitara sygnowana przez George'a Bensona wprowadzona przez Ibaneza z okazji 30 rocznicy zawiązania współpracy pomiędzy artystą i japońską firmą.

Pięknie wykończony instrument zobaczyć można było w rękach George'a Bensona na targach NAMM 2008, gdzie artysta zagrał koncert na stoisku Hoshino. Ibanez postanowił wydać limitowaną, kolekcjonerską wersję sygnatury GB30. Wyprodukowane będzie tylko 30 egzemplarzy w cenie ponad 13 tysięcy dolarów za sztukę.

{M4_image 0}

George Benson to endorser Ibaneza z najdłuższym stażem. Oryginalna sygnatura GB10 była jedną z pierwszych niestandardowych gitar jazzowych na świecie. Jej małe rozmiary i płytkie pudło od razu zyskały sympatię muzyków, którzy chcieli mieć bardziej nowoczesny instrument.

Ibanez GB30th ma uczcić 30 lat współpracy z artystą. Niezwykłe wykończenie instrumentu powierzono istniejącej od 400 lat firmie z Kyoto, która specjalizuje się w japońskiej sztuce Garahaku.

{M4_image 1}{M4_image 2}

Materiał wykorzystany do budowy korpusu GB30th to świerk (płyta) oraz klon (boki). Wykończenie nosi nazwę "Garahaku Silver Flake". Trzywarstwowy, klonowy gryf posiada skalę 24 3/4 cala. Na hebanowej podstrunnicy nabite jest 21 progów medium. Mostek wykonany jest z hebanu. Układ elektryczny składa się z przystawek oraz potencjometrów IBZ GB Special. Wszystkie egzemplarze modelu GB30th opuszczają fabrykę w specjalnym, jubileuszowym futerale.

Więcej informacji: www.ibanez.com

 

Dystrybutor: Interton
WWW: www.interton.com.plAl. Marsz.Piłsudskiego 1
81 - 406 Gdynia
Tel: (058) 660 96 40
fax: (058) 660 96 49
e-mail: interton@interton.com.pl

 

(K. I.)