Chandler Limited z ofertą dla gitarzystów

Newsy
Pozostałe artykuły marki CHANDLER LIMITED
Chandler Limited z ofertą dla gitarzystów

Chandler Limited to amerykański producent sprzętu studyjnego, znany między innymi ze swojej fenomenalnej serii EMI Abbey Road Series - rekonstrukcji oryginalnych modułów ze słynnego studia Abbey Road. Dziś Chandler Limited wkracza na nowe terytorium prezentując dwa zupełnie nowe efekty gitarowe.

Jest to debiut tej firmy na rynku gitarowym, Chandler Limited ale wierni użytkownicy wiedzą, jak świetnie brzmią ich preampy i kompresory brzmią w połączeniu z wiosłem. Możemy się więc spodziewać tego samego po nowych efektach gitarowych Germanium Drive oraz Little Devil Colored Boost.

Pierwszy z zaprezentowanych stompboxów to Germanium Drive, zainspirowany słynnym preampem Germanium Pre tego samego producenta oraz doświadczeniem inżynierów w pracy z innymi wzmacniaczami germanowymi. Germanium Drive wnosi jednak coś nowego do tej kategorii sprzętu - pięć ustawień sprzężenia wpływa w różny sposób na barwę, zniekształcenia harmoniczne oraz wysterowanie efektu, co pozwala wygenerować całą paletę brzmień: od zwartego, lekko przesterowanego, przez lekki fuzz, aż po prawdziwie piekielny hałas.


Drugi efekt, Little Devil Colored Boost, nawiązuje wyglądem i brzmieniem do efektów Chandlera w formacie 500. Jest to booster oparty na układzie wzmacniacza klasy A. Skala sześciu ustawień regulacji Feedback/Bias pozwala uzyskać cały wachlarz brzmień, od lekkich fuzzów do miażdżących dźwięków w stylu wzmacniaczy plexi. Każde ustawienie ma swój własny styl przesteru i zniekształceń i w zupełnie inny sposób oddziałuje na falę dźwiękową.

Każdy kto choć raz zetknął się z produktami Chandler Limited wie jak bardzo profesjonalne to urządzenia. Jeżeli podobny poziom trzymać będą efekty gitarowe tej marki to w ciemno możemy polecać (niestety tylko tym, którzy dysponują nieco większą ilością gotówki).

(krn)