Chandler Limited GAV19T

Newsy
Pozostałe artykuły marki CHANDLER LIMITED
Chandler Limited GAV19T

Firma Chandler Limited zaprezentowała nowy, lampowy wzmacniacz gitarowy GAV19T Guitar Amplifier oferujący tłuste, vintage'owe brzmienie, będące marzeniem każdego nagrywającego gitarzysty.

Całkowicie lampowa, katodowa konstrukcja klasy A o mocy 19 W została zaprojektowana w duchu klasycznych wzmacniaczy brytyjskich. Główka ta jest idealnym rozwiązaniem dla gitarzystów nagrywających w studio. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że w nowym wzmacniaczu GAV19T układy wysterowania i barwy znajdują się bezpośrednio w końcówce mocy. Takie rozwiązanie pozwala na to, by nawet przy maksymalnym przesterowaniu wzmacniacz nie stracił swojego klasycznego brzmienia.

Za przesterowanie sygnału odpowiada układ boost/overdrive, mający wpływ tylko na końcówkę mocy. W rezultacie efekt overdrive uzyskano z pominięciem przedwzmacniacza. Sekcja Drive ma dwa potencjometry: BOOST, odpowiadający za wielkość podbicia oraz TONE, służący do wyboru jednego z czterech rodzajów barw. Treble Boost to podbicie górnego pasma, Full range - podbicie całego pasma, ale z odfiltrowaniem najniższych częstotliwości, Agressive - wysterowanie szerokopasmowe, z zaakcentowaniem górnego środka pasma, Mids - wysterowanie całego układu, z zaakcentowaniem dolnego środka pasma.

Warto podkreślić, że układ TONE może być przełączany pomiędzy trybem Normal lub Intense. Jest to realizowane przez drobne, celowe niedopasowanie układu końcówki mocy, podcinające lekko dolny środek pasma i sprawiające, że brzmienie staje się bardziej agresywne, z uwypuklonym atakiem i "pazurem". Sekcja TONE wzmacniacza oparta jest na układzie korekcji Baxendall, który wykorzystuje lampę ECC803. Zastosowano właśnie taki układ korekcji barwy, gdyż najdokładniej zachowuje on charakter brzmienia wzmacniacza. W działaniu korekcja Baxendall przypomina nieco klasyczny pedał typu treble boost. Podbicie może być znaczne, a zakres regulowanego pasma jest szeroki. Można tej sekcji użyć do delikatnego przesterowania sygnału oraz nadania mu odpowiedniej barwy.

Potencjometr BIAS wzmacniacza GAV19T ma wpływ wyłącznie na lampę przedwzmacniacza. Pozwala on użytkownikowi na kontrolowanie ogólnej barwy pieca, niezależnie od układu końcówki mocy. Parametr ten zmienia napięcie na lampie, co w rezultacie zmienia sposób reakcji wzmacniacza na grę oraz wpływa na jego barwę i długość wybrzmiewania dźwięku. Ustawienie 1 to lekko podbite napięcie bias, ustawienie 2 przypomina wzmacniacze Marshall, ustawienie 3 odwzorowuje piece firmy Selmer, a ustawienia 4 i 5 mają nieco obniżone napięcie, co skutkuje m.in. dłuższym sustainem.

A oto co powiedział o nowym wzmacniaczu Wade Goeke, czyli jego konstruktor i właściciel firmy Chandler Limited: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia na rynek wzmacniacza GAV19T. Przy konstruowaniu urządzenia, oprócz sugestii, których wysłuchaliśmy z ust wielu gitarzystów, wykorzystaliśmy też nasze wieloletnie doświadczenie w budowaniu sprzętu studyjnego. Poza przełącznikiem Tone, który uruchamia tryb lead, muzyk ma możliwość kontrolowania napięcia lampy przedwzmacniacza, co zmienia ogólny charakter pieca, a przełącznik Intensity wydłuża sustain i dodaje brzmieniu miłej ziarnistości. Dzięki temu, że sekcja wysterowania znajduje się wyłącznie w końcówce mocy, można ukręcić przesterowane brzmienie, które nigdy nie jest cienkie ani zamulone. Poza tym, układ korekcji barwy Baxendall, który działa jak pedał treble boost, dodatkowo wydłuża sustain i podbija górne pasmo."

Opcjonalne kolumny głośnikowe Chandler Limited będą dostępne na zamówienie, tak by każdy gitarzysta mógł stworzyć zestaw dokładnie odpowiadający jego konkretnym potrzebom.

www.musictoolz.pl
www.chandlerlimited.com

Chandler Limited zaprezentowała nowy, lampowy wzmacniacz gitarowy GAV19T Guitar Amplifier oferujący tłuste, vintage'owe brzmienie, będące marzeniem każdego nagrywającego gitarzysty.