Innowacyjna gitara Epiphone Franka Iero

Newsy
Innowacyjna gitara Epiphone Franka Iero

Epiphone przedstawia zupełnie nową gitarę Wilshire Phant-O-Matic. Instrument, który został zaprojektowany i wykonany we współpracy z gitarzystą zespołu My Chemical Romance - Frankiem Iero. I nie było by w tym niczego wartego odnotowania gdyby nie fakt, że instrument ten pęka w szwach od ilości nowoczesnych rozwiązań i dodatków.

Oryginalne i rzadko spotykane modele Wilshire są dziś poszukiwane przez wielu kolekcjonerów i osiągają bardzo wysokie ceny na wielu aukcjach. Epiphone włożył bardzo dużo pracy w to, aby przywrócić model w bardziej przystępnej cenie, nie poświęcając jego jakości. Czy się udało? Sami oceńcie...

Zaprezenowany w tym roku model gitarzysty zespołu My Chemical Romance, Franka Iero jest z pewnością jedną z najciekawszych gitarowych premier. I nie chodzi tutaj wcale o artystę podpisującego swoim nazwiskiem jej projekt czy wyjątkową jakość wykonania, parametry. Epiphone Wilshire Phant-O-Matic to instrument, w którym zastosowano wiele ciekawych dodatków i innowacyjnych rozwiązań.

Phant-o-Matic, podobnie jak większość modeli SG posiada klasyczny, lity mahoniowy korpus o dwóch wcięciach. Wklejono w niego lity mahoniowy gryf o profilu SlimTaper, zwieńczony palisandrową podstrunnicą. Wykończenie Antique Ivory oraz czarny, jednowarstwowy pickguard dodają sporo elegancji gitarze, która swoim wyglądem bardzo skutecznie przykuwa uwagę na scenie.

Frank Iero, chcąc uzyskać potężne i uniwersalne brzmienie, postanowił wykorzystać sprawdzone rozwiązanie Epiphone. Bazuje ono na sprawdzonych humbuckerach: Alnico Classic (przy gryfie) i Alnico Classic Plus (przy mostku).

Dodatkową kontrolę tego niezwykłego układu umożliwia przełącznik Vari Tone, który pozwala wybrać jeden z pięciu filtrów pasmozaporowych (130 Hz - 1.9 kHz) oraz 3-pozycyjny przełącznik pickupów. Daje to w efekcie aż 18 różnych kombinacji ustawień brzmienia, modyfikowanego dodatkowo przy pomocy wbudowanego przełącznika KillSwitch oraz potencjometru Master Volume.

Phant-o-Matic dysponuje również pierwszoligowym hardware'm w postaci mostka Tune-o-Matic, strunociągu StopBar oraz niklowanych kluczy Wilkinson. Wszystkie instrumenty dostarczane są w oryginalnym gigbagu Epiphone.

(krn)