Nowa sygnatura Gilberta - Ibanez FRM100TR

Newsy
Nowa sygnatura Gilberta - Ibanez FRM100TR

Japoński firma Ibanez wprowadziła do swojej oferty kolejny model stworzony wspólnie z Paulem Gilbertem, gitarzystą znanym z występów w Racer X czy Mr. Big. Po godzinach prób, koncertów i po uwzględnieniu wszystkich uwag Paula powstał znakomity model Fireman 100, który dołączy do bogatej rodziny sygnatur tego muzyka.

Ibanez FRM100TR to kolejna już gitara tej marki sygnowana nazwiskiem znakomitego gitarzysty, Paula Gilberta. Różni się ona jednak dość znacznie od innych modeli gitar z serii PGM.

Korpus w kształcie odwróconego Icemana to drewno mahoniowe, a wklejony w niego gryf wykonano z trzech kawałków mahoniu i klonu. Na palisandrową podstrunnicę nabito 22 progi w rozmiarze medium. Ponadto Ibanez FRM100TR wyposażony został w oryginalny, dwuczęściowy mostek Tight Tune zapewniający jeszcze lepsze przenoszenie drgań 'deski'.

Gitarę wyposażono w bardzo ciekawy układ przystawek - w pozycji centralnej DiMarzio® Area '67™, zaś przy mostku i gryfie DiMarzio® Injector™ (single na magnesach AlNiCo 2, również stworzone na specjalne życzenie muzyka, oferujące wyjątkowo mocny jak na single sygnał). Układ taki został zastosowany dla osiągnięcia jak najmniejszego poziomu hałasu (charakterystycznego dla humbuckerów) z jednoczesną ciepłą i wyrazistą barwą przystawki typu single-coil.

Całości dopełnia charakterystyczny już dla Gilberta układ elektroniczny - pick-upy współpracują z 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma pokrętłami: Tone i Volume (podobnie jak w modelach z serii PGM zamieniono je miejscami na specjalną prośbę muzyka).

Specyfikacja:

  • Gryf: 3-częściowy mahoń/klon
  • Korpus: mahoń
  • Progi: medium
  • Podstrunnica: palisander
  • Mostek: Tight Tune
  • Przetworniki: DiMarzio® Injector™ Neck, DiMarzio® Area '67™, DiMarzio® Injector™ Bridge
  • Kolor i wykończenie: transparentny czerwony (połysk)


Poniżej prezentacja nowej gitary w ofercie Ibaneza:

(krn)