Multiefekt Zooma sygnowany przez Michaela Amotta

Newsy
Multiefekt Zooma sygnowany przez Michaela Amotta

Nowością w ofercie sygnowanych multiefektów gitarowych marki Zoom jest model G2.1MA. Jest to już drugi procesor zawierający programy autorstwa Michaela Amotta, gitarzysty znanego z zespołów Arch Enemy czy Carcass.

Michael Amott to gitarowy wymiatacz, którego podstawową paletą brzmień jest zestaw kąśliwych, metalowych przesterów. W swoich utworach gitarzysta ten najczęściej wykorzystuje dwa rodzaje brzmień na przemian. Te pierwsze to agresywne brzmienia przesterowane do szalonych riffów i gry rytmicznej zaś podczas partii solowych przestery bardziej śpiewne, lejące, nieraz poddane modulacji. W ramach współpracy z firmą Zoom muzyk stworzył zestaw własnych barw do procesorów tej marki.

Zoom G2.1MA, który jest starszym bratem modelu G1M (test Gitarzysty TUTAJ) jest oparty na multiefekcie G2.1Nu - różni się od niego charakterystycznym wykończeniem obudowy, a także wspomnianymi już presetami. Udostępnia on 50 programów stworzonych przez Amotta, wykorzystujących symulacje wzmacniaczy i efekty zapisane w pamięci urządzenia. Do dyspozycji mamy ponadto 50 presetów zapożyczonych z G2.1Nu, a także 100 komórek pamięci na programy stworzone przez użytkownika.

Na pokładzie mamy ponadto tuner, automat perkusyjny z 40 patternami oraz looper pozwalający nagrywać 5-sekundowe frazy. Multiefekt wyposażono też m.in. w przełącznik wyboru bloku efektowego, trzy pokrętła mogące służyć do regulacji różnych parametrów, dwa przełączniki nożne, wbudowany pedał ekspresji mogący pracować w różnych trybach oraz wyświetlacz LCD.

Urządzenie wyposażono w wejście instrumentalne, wyjście liniowe/słuchawkowe, wejście dla dodatkowego kontrolera nożnego oraz port USB służący do komunikacji z komputerem (PC, Mac), dzięki któremu multiefekt może pracować jako interfejsy audio.

Zoom G2.1MA będzie dostępny prawdopodobnie w listopadzie 2011, a w komplecie z urządzeniem każdy kupujący otrzyma specjalnie zaprojektowaną kostkę z logo Arch Enemy oraz pocztówkę z autografem artysty (niestety tylko nadrukowanym).

(krn)