Washburny z serii Nuno w ofercie Music Info

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Washburny z serii Nuno w ofercie Music Info

Nuno Bettencourt to amerykański gitarzysta portugalskiego pochodzenia, kompozytor i producent grający w zespole Extreme. Firma Washburn wypuściła całą serię gitar sygnowanych nazwiskiem tego artysty. Są one dostępne w ofercie firmy Music Info.

Nuno Bettencourt urodził się w 1966 roku w Portugalii. W połowie lat 80-tych założył grupę Extreme, a w 1989 roku wydał z nią pierwszą płytę zatytułowaną po prostu "Extreme". Błyskawicznie stała się ona hitem na rynku muzyki hard i heavy rock.

Grupa Nuna wydała jeszcze trzy płyty cieszące się ogromną popularnością. Extreme wyróżniało się własnym niepowtarzalnym stylem. Sam Nuno nie ukrywał wpływów Eddiego Van Halena. Jego wirtuozeria w połączeniu ze znakomitymi, innowatorskimi kompozycjami musiała przynieść wielki sukces. Bettencourt nie krył również sympatii do mistrzów klasycznego rocka, flamenco czy jazzu takich jak: The Beatles, Led Zeppelin, Prince, Queen, Pat Trawers, Paco de Lucia, Al Di Meola czy Aerosmith.

Po rozstaniu z grupą Extreme (w 1995 roku) Nuno aktywnie działa na rynku muzycznym. Zakładając własne zespoły, uczestniczy aktywnie w muzycznych projektach, wydaje płyty, koncertuje i daje lekcje gitary na całym świecie. Od 2009 roku artysta współpracuje z pop-gwiazdką, Rihanną.

W 1990 Bettencourt doczekał się własnej, sygnowanej gitary - było to wiosło firmy Washburn, model N4. Firma ta wypuściła również całą serię gitar sygnowanych nazwiskiem Nuno z myślą o gitarzystach początkujących. Proponowane modele to: N1, N2, N3, N4, N5, N6, N8- (double Neck).

Wybrane modele Washburna w ofercie Music Info:

N1 PS, N1 NM - 755zł cena detaliczna brutto
N2 PS, N2 NM - 1599zł cena detaliczna brutto

(krn)