Innowacyjny Epiphone Les Paul Ultra III

Newsy
Innowacyjny Epiphone Les Paul Ultra III

Większość współczesnych gitarzystów ceni sobie instrumenty o sprawdzonym kształcie i stonowanym designie. Epiphone, projektując Les Paul Ultra III, postawił właśnie na tego typu klasykę, wzbogacając ją o doskonałe innowacje techniczne. Dzięki nim, prezentowany model to coś więcej niż standardowy Les Paul.

Sercem gitary Epiphone Les Paul Ultra III jest podwójny system przetwarzania dźwięku. Jego pierwszą część tworzą genialne humbuckery ProBucker (magnesy AlNiCo-II), które nadają gitarze prawdziwie rockowy charakter. Druga część systemu, to opatentowany pickup NanoMag (zdjęcie w galerii), który został dyskretnie umieszczony na końcu podstrunnicy.

W przetworniku gryfowym zainstalowano tuner chromatyczny, który po włączeniu automatycznie wycina sygnał wyjściowy gitary. Potencjometr Volume przetwornika NanoMag pełni również rolę przełącznika A/B, pozwalającego wybrać, który system nagłośnienia jest aktualnie aktywny. Sygnalizowane jest to przy pomocy dwóch dodatkowych diod LED, umieszczonych na przetworniku ProBucker (zdjęcie w galerii).

Ultra III posiada trzy gniazda wyjściowe: mono jack 1/4", stereo jack 1/4" (oddzielnie sygnał z humbuckerów i przetwornika NanoMag) oraz USB. To ostatnie pozwala na podłączenie gitary bezpośrednio do komputera oraz jej synchronizację ze specjalistycznym oprogramowaniem takim, jak np. Native Instruments GuitarRig.

Pomimo wielu technicznych innowacji, Les Paul Ultra III jest przede wszystkim solidnym dziełem lutniczym. Mahoniowy korpus i gryf o profilu SlimTaper, fornirowy top (płomienisty klon) oraz palisandrowa podstrunnica, czynią ten instrument nowoczesną gitarą o klasycznym brzmieniu i doskonałym sustainie.

Nowe modele z serii Ultra III oferowane są z gwarancją 24/7/365, a ich cena (na rynku amerykańskim) to ok. 750 dolarów.

Nam się podoba, a Wam?

(krn)