Gitarzysta Foo Fighters wybrał Peavey'a

Newsy
Pozostałe artykuły marki PEAVEY
Gitarzysta Foo Fighters wybrał Peavey'a

Pat Smear, gitarzysta zespołu Foo Fighters wybrał wzmacniacz Peavey 6505 Plus oraz kolumnę Peavey 6505 412 jako zestaw odpowiedzialny za jego nagłośnienie podczas trasy, promującej najnowszy krążek grupy "Wasting Light". Album ten zyskał już status złotej płyty w USA i Kanadzie oraz platynowej płyty w Australii.

Foo Fighters to amerykański zespół rockowy założony przez perkusistę Nirvany Dave'a Grohla w 1995 roku. Nazwa grupy pochodzi od niewyjaśnionego do dzisiaj zjawiska świetlnego, wielokrotnie zaobserwowanego przez żołnierzy, w trakcie II wojny światowej.

Zespół zdobył międzynarodowe uznanie tworząc wiele hitów na czele z "This Is a Call", "Everlong", "Learn to Fly", "All My Life", "Times Like These", "Best of You", "DOA", "The Pretender" i "Long Road to Ruin". Trzy ich albumy: "There Is Nothing Left to Lose", "One by One" i "Echoes, Silence, Patience & Grace" zostały uhonorowane Nagrodą Grammy w kategorii Best Rock Album (w sumie zespół otrzymał ich 6).

Zespół ma na swoim koncie wiele ścieżek dźwiękowych, czego przykładem może być piosenka "The One" do filmu "Orange County".


Pat Smear ma za sobą całkiem ciekawą przeszłość muzyczną. Występował z The Germs, Niną Hagen... odrzucił propozycję zastąpienia w Red Hot Chili Peppers Johna Frusciante. Był również koncertowym gitarzystą Nirvany. Po śmierci Kurta Cobaina został członkiem zespoły Dave'a Grohla.

I chociaż w 1997 roku rozstał się z Foo Fighters w 2006 roku Pat Smear powrócił do grupy jako gitarzysta koncertowy. W 2010 zespół oficjalnie potwierdził, że Smear został ponownie pełnoprawnym członkiem zespołu. Nagrał z Foo Fighters ich najnowszą płytę "Wasting Light".

Podczas trasy promującej najnowsze wydawnictwo Pat używa wzmacniacza Peavey 6505 Plus oraz kolumn Peavey 6505 412.

(krn)