Peavey z Marvelem tworzą gitary superbohaterów

Newsy
Pozostałe artykuły marki PEAVEY
Peavey z Marvelem tworzą gitary superbohaterów

Amerykański producent sprzętu muzycznego, w tym w dużej mierze dla gitarzystów, łączy siły z gigantem rynku komiksów. W wyniku tej kooperacji powstanie seria gitar z grafikami przedstawiającymi popularnych superbohaterów. Ukłon w stronę młodszych? Niekoniecznie.

Marki Peavey nie musimy Wam specjalnie przedstawiać - większość aktywnych gitarzystów nie raz miała przyjemność zetknąć się z rewelacyjnym headem 5150, seriami Bandit czy Valve King oraz znakomitą sygnaturą Eddie'go Van Halena - Wolfgang Special. W 2011 roku firma ta postanowiła stworzyć linie gitar (i akcesoriów) we współpracy z jednym z największych wydawnictw komiksowych w Stanach.

I tak oto, wspólnymi siłami Peavey'a i Marvela powstała seria instrumentów Super Hero czyli gitar, na których korpusy naniesiono wysokiej jakości rysunki najpopularniejszych bohaterów komiksów w USA - Kapitana Amerika, Thora, Wolverine'a, X-Mena, Spider-Mana, Iron Mana i Hulka.

Modele z serii Super Hero pojawią się na rynku latem tego roku - będą to dwie gitary akustyczne w rozmiarze 1/2, kilka gitar elektrycznych w rozmiarze 3/4 oraz jeden pełnowymiarowy model Peavey Rockmaster®. Oprócz tego do sprzedaży trafią drobne akcesoria takie jak paski czy kostki przedstawiające bohaterów komiksów Marvela.

Jak wynika z zapowiedzi nie będą to zbyt profesjonalne instrumenty. Założeniem obydwu firm nie była promocja w środowisku profesjonalnych gitarzystów lecz wśród fanów komiksów i kolekcjonerów. Nie traktujmy więc tego zbyt poważnie - ot taka gitarowa ciekawostka.

(krn)