Siedmiostrunowy Washburn Nuno Bettencourta

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Siedmiostrunowy Washburn Nuno Bettencourta

Jedną z tegorocznych nowości gitarowych firmy Washburn jest kolejny model sygnowany przez gitarzystę zespołu Extreme. N7 to kontynuacja serii sygnatur Nuno, która doczekała się swojej premiery podczas... występu Rihanny.

Nuno Duarte Gil Mendes Bettencourt to amerykański gitarzysta portugalskiego pochodzenia, kompozytor i producent grający w zespole Extreme. Jednak od jakiegoś czasu możemy obserwować go w zespole gwiazdy pop - Rihanny. To właśnie podczas jej występu, muzyk pojawił się na scenie z siedmiostrunową gitarą N7 Vintage.

Washburn N7 Vintage to kolejny model z serii N, czyli gitar sygnowanych przez Nuno Bettencourta. N7 to olchowy korpus, klonowa szyjka i hebanowa podstrunnica nabita 22 progami, a wszystko w wykończeniu Vintage Natural Matte. Ciekawym rozwiązaniem jest nietypowe rozmieszczenie 5 śrub mocujących gryf do korpusu - uzyskano dzięki niemu jeszcze lepszy dostęp do wysokich progów.

Układ elektroniczny stanowią przystawki Seymour Duncan - '59 przy szyjce i Duncan Distortion przy mostku - pokrętło głośności i 5-pozycyjny przełącznik. Do dyspozycji mamy także, mostek tremolo Floyd Rose, klucze Grover oraz system strojenia Buzz Feiten Tuning System.

Więcej informacji na stronie producenta.

I wszystko było by fajnie, gdybyśmy pisali o tej gitarze w kontekście występu Nuno z Extreme, ale...

(krn)