Epiphone prezentuje królewską kolekcję

Newsy
Epiphone prezentuje królewską kolekcję

Tegoroczną nowością w ofercie Epiphone jest 5 modeli gitar wykończonych w iście królewskim stylu. The Royal Collection, bo o niej mowa to śliczne, białe gitary ze złotym osprzętem które powinny spodobać się miłośnikom gitarowych standardów.

Epiphone Royale Wildcat

To gitara opatrzona oczywiście pozłacanym osprzętem oraz historycznym metalowym imieniem Epiphone'a - "badge" na główce. Wiosło wyposażono w klasyczne przystawki P-90, klucze Grover oraz licencjonowany mostek vibrato firmy Bigsby B70. Cena? Niespełna 2000zł (w przeliczeniu na złotówki).

Epiphone Dot Royale

Model ten, bazujący na klasycznym ES-335, wyposażono w humbuckery oparte na magnesach AlNiCo Classic oraz pozłacany hardware - klucze Grover, straplocki oraz mostek typu tune-o-matic i stopbar firmy LockTone. Jak deklaruje producent również w przypadku tego modelu cena ma nie przekroczyć 2000zł.

Epiphone Les Paul Royale

Królewski Les Paul z charakterystycznym złotym pickguardem, humbuckerami AlNiCo Classic w puszkach i (podobnie jak w modelu wyżej) osprzętem firm LockTone i Grover.

Epiphone Riviera Custom P-93 Royale

Jako jedyna z całej serii gitara wyposażona w trzy przystawki P-90 w złotych osłonach. Złote vibrato Bigsby B70, mostek ToneLock i klucze Grovera dopełniają całości. W przeliczeniu na złotówki model ten ma kosztować ok. 2200 zł.

Epiphone Emperor Swingster Royale

Jak przystało na nazwę model ten jest gwiazdą całej królewskiej rodziny. Oparty o standardy Epiphone w produkcji gitar jazzowych i rockowych Emperor wyposażony został w pickupy SwingBucker oparte o klasyczne magnesy AlNiCo-V i licencjonowany mostek vibrato Bigsby B30 (ulubione vibrato Cheta Atkinsa). Cena? Pewnie około 3000zł.

Oj spodobał się nam pomysł Epiphone na nowe gitary w iście królewskim stylu. Może nie na co dzień, ale od święta... czemu nie.

(krn)