Nowe Jacksony Scotta Iana

Newsy
Nowe Jacksony Scotta Iana

Gitarzysta Anthrax związany jest z marką Jackson od wielu lat. Owocem tej współpracy są kolejne sygnowane jego nazwiskiem modele z serii Jackson Select Series.

Modele Jackson Select Series Scott Ian T-1000 Soloist zostały zaprojektowane przez Scotta we współpracy z mistrzem lutnictwa Mike'm Shannonem. Oba to konstrukcje typu neck-through-body oparte na gitarze Iana z lat osiemdziesiątych (tej z logiem New York Yankees).

Na korpus wykonany z mahoniu naklejono nakładkę z klonu, zaś również klonowy gryf wykończono farbą olejną. Dostępne będą dwie konfiguracje przystawek - z jednym humbuckerem przy mostku Seymour Duncan Scott Ian El Diablo lub klasycznie z dwoma; w tej wersji pozycję przy gryfie zajmie pickup Seymour Duncan '59. Gitary zostały pomalowane na mieniący się srebrny kolor i opatrzone zaprojektowanymi przez Sheparda Faireya markerami i bindingiem gryfu.

Całości dopełniają mostki - oryginalne tremolo Floyd Rose (w wersji 2xhumb) i TonePros Tunamatic (w wersji 1xhumb), czarny osprzęt, straplocki Schallera oraz case G&G.

Przypominamy, że Scott Ian nie będzie uczestniczył w całej europejskiej trasie Anthrax (w dniach 2-16 lipca zastąpi go Andreas Kisser z Sepultury), ponieważ jego żona spodziewa się trzeciego dziecka. Gitarzysta postanowił na jakiś czas skupić się na sprawach rodzinnych.

Miejmy nadzieję, że po tej przerwie (z powodów oczywistych i jak najbardziej zrozumiałych) wróci na scenę z nowymi pokładami energii i zaprezentuje nowe modele gitar Jackson sygnowane swoim nazwiskiem.

(krn)