Epiphone PeeWee i VeeWee w stylistyce Zakka Wylde'a

Newsy
Epiphone PeeWee i VeeWee w stylistyce Zakka Wylde'a

Podczas minionych targów NAMM Epiphone zaprezentowało dwa nowe zestawy z gitarami elektrycznymi w rozmiarze 3/4. Co ciekawe zostały one wykonane jako kopie instrumentów sygnowanych przez lidera Black Label Society, Zakka Wylde'a.

W skład każdego z zestawów wchodzą mały stack gitarowy Marshall MS-4ZW, kabel, pokrowiec, pasek oraz oczywiście minigitara z charakterystycznymi grafikami Bullseye znanymi z gitar Zakka.

Epiphone PeeVee wzorowany jest na kształcie typie Les Paul, zaś VeeWee na gitarze Flying V. Każda z nich została wyposażona w jeden humbucker, stały mostek oraz palisandrową podstrunnicę z 21 progami. Obie otrzymały osobiste błogosławieństwo pana Wylde'a (potwierdzone autografami na praktycznie każdej części zestawu).

Zakk Pakki sygnowane nazwiskiem niemałej gwiazdy gitary to idealny pomysł na prezent dla młodego pasjonata czy też fana Zakka, który zawsze marzył o gitarze w tej stylistyce. Małe rozmiary i możliwość zasilania wzmacniacz z baterii sprawiają, że taki pack idealnie sprawdzi się w podróży.

Po takich zestawach nie spodziewajmy się powalającego brzmienia czy perfekcyjnego wykonania. Mimo to taki "gadżet" spodoba się wielu (fanom Zakka Wylde'a).

(krn)