NAMM 2011: Nowe efekty Ibaneza

Newsy
NAMM 2011: Nowe efekty Ibaneza

Japoński producent gitar, wzmacniaczy oraz wszystkiego co związane z gitarą zaprezentował nowe efekty z serii 9. Najciekawszym z nich jest niewątpliwie basowa odmiana legendarnego już Tube Screamer - TS9B.

Oprócz kilkudziesięciu nowych modeli gitar ogromną popularnością podczas minionych targów cieszyły się nowe efekty Ibaneza. Oczom, a przede wszystkim uszom obserwatorów z całego świata pokazano basowy przester TS9B Bass Tube Screamer oraz gitarowe kostki BB9 Bottom Booster i JD9 Jet Driver.

Ibanez TS9B to sprytna próba przeniesienia legendy kostki Tube Screamer do środowiska basistów. Konstrukcja została tak zmodyfikowana, żeby również w wersji basowej można było poczuć bardzo charakterystyczny lampowe przester. Oprócz pokręteł Level i Gain oraz korektora Bass i Treble kostkę wyposażono w pokrętło Mix, dzięki któremu otrzymujemy praktycznie nieograniczone możliwości kreowania brzmienia.

Ibanez BB9 to klasyczny booster, który oferuje bardzo bogate dolne pasmo i bardzo agresywny atak. Jak deklarują inżynierowie Ibaneza ma on pomagać wyostrzyć czysty kanał i dać mu dużo przestrzeni. Oczywiście wszystko to oparte o true bypass.

Ostatnia z nowości - Ibanez JD9 to unikatowy stompbox oferujący wysokiej klasy przester o różnym stopniu zniekształcenia sygnału. Od hi-gainowego przesteru po ciepły, lampowy gain.

Krótka prezentacja z NAMM 2011 poniżej:

(krn)