Broderick z Jacksonem

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Broderick z Jacksonem

Gitarzysta formacji Megadeth, Chris Broderick, rozstał się ze swoim dotychczasowym partnerem gitarowym - firmą Ibanez i zaczyna współpracę z Jacksonem.

Jeszcze w styczniu światło dzienne ma ujrzeć nowy model gitary już we współpracy z Jackson Custom Shop. Gitara wstępnie ma być opatrzona nazwą Jackson Chris Broderick Soloist.

Sam zainteresowany tak wypowiada się na temat współpracy z nową firmą muzyczną: "Po długich i wyczerpujących poszukiwaniach wysokiej jakości sprzętu muzycznego w końcu udało się znaleźć konkretnego partnera. Długo szukałem niesamowitej gitary i wiedziałem, że ludzie z custom shopu Jacksona zrozumieją czego szukam i potrzebuję. Spędziłem nad tym modelem wiele godzin, aby mieć pewność, że instrument będzie naprawdę dobry".

Na tą chwilę wiadomo, że instrument będzie wyposażony w przetworniki DiMarzio, 24 progi i będzie dostępna zarówno jako model sześciostrunowy jak i siedmiostrunowy.

Broderick, który dołączył do Megadeth w 2008 roku, nie jest jedynym muzykiem formacji, który nawiązał współpracę z firmą Jackson. Swój model basu będzie niebawem prezentował David Ellefson.

Gitarzysta niechętnie natomiast wypowiada się dlaczego rozstał się z Ibanezem: "Wiedziałem, że ludzie będą chcieli wiedzieć dlaczego rozstałem się z Ibanezem. Miałem nawet gotowe oświadczenie w tej sprawie, ale wykasowałem je i postanowiłem nie skupiać się już na tej sprawie. Powiedzmy, że w ostatnim roku nie czułem, że odwzajemniają to, co przez ten cały czas im dawałem. Rozmawiałem z wieloma potencjalnymi firmami i na pewno nie będziecie zawiedzeni moim wyborem".

(KK)