Multiefekt ZOOM z brzmieniami Megadeth

Newsy
Multiefekt ZOOM z brzmieniami Megadeth

Japońska firma ZOOM ogłosiła, że w przyszłym roku do sprzedaży trafi nowy multiefekt podłogowy G2.1DM sygnowany przez gitarzystę i wokalistę legendarnego już zespołu Megadeth, Dave'a Mustaine'a.

Oficjalna prezentacja urządzenia odbędzie się podczas przyszłorocznych targów NAMM 2011 w Anaheim. Wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć Dave'a Mustaine'a oraz inżynierów japońskiej firmy na stanowisku ZOOMa w sobotę 15 stycznia. Sam gitarzysta deklaruje: "Z moimi osobistymi ustawieniami i ekspresją efekt po dopracowaniu stał się jednym z moich ulubionych, G2.1DM zostawia wszystkich konkurentów na lini startowej."

"To był wielki zaszczyt pracować z Dave'm przy tym urządzeniu" dodaje Mark Menghi, odpowiedzialny za kontakty z artystami. "Poczuliśmy się zobowiązani uchwycić thrashmetalowe brzmienie jego gitary w nowym G2.1DM. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że teraz będą mogli cieszyć się tym gitarzyści na całym świecie."

Przypomnijmy, że rok 2010 była dla frontmana Megadeth bardzo udany. W mijającym roku przypadła 20. rocznica wydania przez grupę albumu "Rust In Peace", uważanego za jeden z najważniejszych w historii thrashmetalu. Zespół wspólnie z Metallicą, Slayerem i grupą Anthrax odwiedził Europę w ramach trasy "Big Four" (w tym również Polskę w ramach Sonicsphere Festival), zaś w Stanach wspólnie ze Slayerem rozpoczął "American Carnage Tour".

Jak tylko efekt wpadnie w nasze ręce napiszemy o nim więcej.

(krn)