Peavey AmpKit czyli przenośny stack gitarowy

Newsy
Pozostałe artykuły marki PEAVEY
Peavey AmpKit czyli przenośny stack gitarowy

Nikomu nie trzeba przedstawiać firmy Peavey - od 45 lat zajmuje się ona produkcją niemal wszystkich elementów toru audio od mikserów, konsolet, kolumn, głośników po gitary i wzmacniacze. Tym razem wspólnie z Apple stworzyli urządzenie, dzięki któremu będziemy mogli zabrać swoją gitarę praktycznie wszędzie...

AmpKit to małe białe pudełeczko zasilane dwa bateriami AAA wyposażone w dwa 3.5mm gniazda - jedno na słuchawki, a drugie na gitarę. Integralną częścią zestawu jest nasz telefon (niestety tylko iPhone), na który musimy pobrać aplikację AmpKit App (ze sklepu iTunes). Jest ona dostępna za darmo z bardzo okrojoną liczbą presetów i symulacją tylko jednego wzmacniacza i kolumny głośnikowej (Peavey ValveKing).

W wersji płatnej AmpKit+ możemy indywidualnie wybierać w setkach różnych symulacji wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów, efektów podłogowych. Niestety nie jest to tania przyjemność - za podstawowy set presetów musimy zapłacić ok. 12$, a za kolejne symulacje będziemy musieli dopłacić od 2$ do 4$. Urządzenie wyposażono również w metronom, tuner oraz rekorder.