Epiphone Slash "Appetite" Les Paul Standard już w sprzedaży

Newsy
Epiphone Slash "Appetite" Les Paul Standard już w sprzedaży

Nowy model, postały w kooperacji z gitarzystą Guns N' Roses i Velvet Revolver - Slash'em, wyprodukowany został w limitowanej liczbie 3000 sztuk.

Epiphone "Appetite" Les Paul Standard jest repliką gitary Slasha, która uczestniczyła m.in. w nagraniach albumów Appetite For Destruction czy Use Your Illusion zespołu Guns N' Roses. Sam Slash mówi o genezie powstania gitary: "Chcieliśmy stworzyć instrument, który będzie brzmiał świetnie, wytrwa długotrwałe trasy koncertowe oraz będzie posiadał wszystko, czego można życzyć sobie od gitar elektrycznych wysokiej klasy."

 

Nowy model Epiphona jest bardzo zbliżony specyfikacjami do sygnowanego przez artystę Gibsona Appetite. Na mahoniowy korpus naklejony jest rzeźbiony, klonowy top, wykończony w bursztynowym kolorze i pokryty dodatkowo fornirem z klony wzorzystego klasy AAA. Wklejony głęboko w korpus gryf, o profilu D oryginalnego Les Paula Slasha, ma palisandrową podstrunnicę z 22 niklowymi progami typu medium-jumbo i trapezowymi, perłowymi markerami. Cała gitara otoczona jest kremowym bindingiem.

 

Zastosowane pickupy to humbuckery Seymour Duncan Alnico II Pro z sygnaturą muzyka, a układ elektryczny zawiera wysokiej jakości kondensatory tonów Orange Drop. Do korekcji głośności i barwy służą podwójne potencjometry VOLUME i TONE.


W odróżnieniu od gitary Gibsona, Epiphone Slash "Appetite For Destruction" ma dwuczęściowy mostek LockTone Tune-o-matic, nowe klucze Vintage i charakterystyczną, rysowaną sygnaturę na główce. Dodatkiem jest twardy futerał Custom "Slash" , ręcznie podpisany certyfikat autentyczności oraz 12 sygnowanych kostek.


Gitary w ograniczonej liczbie dostępne będą w Polsce na początku listopada. Sklep Rock'N'Roll już teraz przyjmuje zamówienia na zakup instrumentu.