Epiphone EL-00

Newsy
Epiphone EL-00

Oryginalny L-00 zwany także "Blues boxem", który królował w latach '30 i '40 zainspirował wielu muzyków, oferując im mniejszy, wygodniejszy kształt oraz skróconą menzurę. Instrument zachował jednak mocne brzmienie gitary akustycznej. W momencie kiedy został wyprodukowany wraz z siostrzanymi gitarami L-0 i L-1, L-00 miał status taniej i wygodnej gitary, o mniejszym pudle i lżejszej konstrukcji... Lecz kiedy w 1945r. zaprzestano jego produkcji, model ten stał się prawdziwą legendą. Wszystko za sprawą dużego zainteresowania instrumentem wśród gwiazd muzyki bluesowej. Mowa tu o takich nazwiskach, jak np. Robert Johnson!

Imponujący rodowód: Podobnie jak jego vintage'owi przodkowie proponowani przez Gibsona, Epiphone L-00 zawiera płytę wierzchnią wykonaną z litego świerku Sitka, który z biegiem lat "dojrzewa" i brzmi jeszcze lepiej niż na początku. Reszta korpusu wykonana jest z mahoniu i łączy się z ręcznie dopasowywanym gryfem za pomocą wysokiej jakości kleju Titebond. Połączenie mahoniowego gryfu i korpusu z płytą wierzchnią wykonaną z litego świerku Sitka, zapewnia wspaniałą kombinację brzmieniową, charakteryzującą się dużą ilością ciepła oraz jasności. Chyba nikt nie spodziewał się, że gitara ze zmniejszonym pudłem rezonansowym może być tak głośna.

 

 

Inne właściwości: Epiphone L-00 zawiera palisandrowy mostek oraz podstrunnicę ozdobioną markerami w kształcie kropek. Przed zarysowaniami tworzącymi się poprzez granie kostką chroni customowy pickguard z historycznym logiem "E". Gitara dostępna w oryginalnym i jedynym (oczywiście!) kolorze Vintage Sunburst. Dodatkowo, zaopatrzona została w wysokiej jakości, metalowe, klucze (14:1) Grover o vintage'owym designie.