Solar nie zapomina o gitarzystach leworęcznych

Newsy
Solar nie zapomina o gitarzystach leworęcznych

Wiemy, że gitarzyści leworęczni zmagają się z mniejszą dostępnością modeli gitar niezależnie od marki. Firma Solar nie zapomina o Was, a jedne z najnowszych modeli w katalogu należą do linii A1 i A2

A1.6BOP LH i A1.7TBR LH

Dwa nowe modele, dla graczy leworęcznych w linii A1 to A1.6BOP LH w wykończeniu Black Open Pore Matte oraz siedmiostrunowy A1.7TBR LH w kolorze Trans Blood Red Matte.

Instrumenty posiadają korpusy z jesionu bagiennego oraz wygodne, klonowe gryfy set-thru neck o profilu C. Hebanowa podstrunnica mieści 24 progi super jumbo ze stali nierdzewnej a także logo Solar i tradycyjnie nie posiada markerów. W odnalezieniu się na gryfie pomagają boczne znaczniki pozycji Luminlay "Glow In The Dark". Promień podstrunnicy oraz menzura wynoszą odpowiednio 350 mm i 25,5" (A1.6BOP LH) oraz 400 mm i 26,5" (A1.7TBR LH).

Wyposażenie obejmuje blokowane klucze Solar o przełożeniu 18:1, grafitowe siodełko oraz mostek Evertune. Pracę pary humbuckerów Duncan Solar reguluje pięciopozycyjny przełącznik oraz pojedyncze potencjometry Volume i Tone.

A2.6LN LH

A2.6LN LH zwraca uwagę wyrazistym kolorem Lemon Neon, z którym zestawiono czarny, matowy osprzęt. Gitara cechuje się mahoniowym korpusem, cienkim i szybkim klonowym gryfem set-thru neck o profilu C, a także hebanową podstrunnicą. Promień podstrunnicy wynosi 350 mm, a menzura 25,5".

Na pokładzie modelu znajdziemy klucze Grover o przełożeniu 18:1, grafitowe siodełko, 24 progi super jumbo z niklu, logo Solar przy 12 progu, boczne znaczniki pozycji oraz mostek hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus. Za brzmienie odpowiadają humbuckery Duncan Solar, pięciopozycyjny przełącznik oraz pokrętła Volume i Tone.

 

 

https://www.solar-guitars.com/
https://guitarcenter.pl/