Fender Esquire z grafikami Heather Brown

Newsy

Krzysztof Inglik

Fender Esquire z grafikami Heather Brown

Japoński oddział firmy Fender połączył siły z hawajskim artystą, by stworzyć limitowaną wersję Art Canvas Esquire Heather Brown dla kolekcjonerów...

Heather Brown ma już status żywej legendy i z pewnością duże szanse na zdobycie popularności wśród muzyków, dzięki swej ostatniej kolaboracji z marką Fender. Limitowane edycje modeli Art Canvas wypuszczane są na rynek japoński, aczkolwiek ich wartość doceniają już kolekcjonerzy z całego świata.

Od strony specyfikacji Fendera Art Canvas Esquire Heather Brown, należy wspomnieć o korpusie z jesionu oraz klonowym gryfie o profilu ‘U’. Za dźwięk odpowiada samotny single-coil American Vintage '58 Tele, obsługiwany 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma potencjometrami: VOLUME i TONE.

Pomimo pojedynczego przetwornika, Fender Art Canvas Esquire Heather Brown umożliwia uzyskanie kilku różnych barw. W pozycji nr 1 mamy czysty single-coil bez pota TONE, co daje najjaśniejszą barwę. W pozycji nr 2 otrzymujemy single-coil wraz z potem tonów, którego ingerencja w obwód tradycyjnie powoduje delikatną utratę góry. W pozycji nr 3 gałka TONE ponownie jest w trybie bypass, ale aktywowany jest układ obcinający górne pasmo i symulujący barwę przetwornika pod gryfem.

Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej prac graficznych Heather Brown (jak ta na obrazku powyżej), zachęcamy do odwiedzenia profilu artysty na Instagramie.

www.fender.com