Fender 75th Anniversary Commemorative Stratocaster

Newsy

Krzysztof Inglik

Fender 75th Anniversary Commemorative Stratocaster

Limitowany model Fender 75th Anniversary Commemorative Stratocaster jest już dostępny w łódzkim Guitar Center! Ta jubileuszowa edycja szybko stanie się poszukiwanym przez kolekcjonerów kąskiem, sprawdź go więc zanim zniknie z rynku bezpowrotnie...

Założona przez Leo Fendera w 1946 roku firma wkracza w 2021 roku w 75 rok działalności. "Z dumą rozpoczynamy świętowanie 75 rocznicy powstania firmy Fender, przedstawiając niektóre z naszych najbardziej innowacyjnych produktów" - mówi wiceprezes Fendera, Justin Norvell.

Każdy instrument z limitowanej edycji przyniesie klasyczny styl i brzmienie Fendera w ekskluzywnym pakiecie, który obejmuje m.in. customowy, twardy futerał Inca Silver z pluszowym wnętrzem Lake Placid Blue, certyfikat autentyczności, sztabkę z okazji 75 rocznicy umieszczoną na tylnej części główki oraz wygrawerowaną rocznicową płytkę łączenia gryfu.

Wszystkie modele są dostępne z jesionowym korpusem w 2-kolorowym wykończeniu Burbon Burst na wysoki połysk, złotym osprzętem, trójwarstwowym pickguardem Mint Green, jednoczęściowym gryfem z klonu w satynowym wykończeniu “Super-Natural”, podstrunnicą o promieniu 9,5" (241 mm) i z zaokrąglonymi krawędziami, siodełkiem z kości, ściętą płytką łączenia gryfu, a także przetwornikami z Custom Shopu.

Gitara posiada gryf o profilu Deep "C" oraz klonową podstrunnicę z 22 progami medium jumbo i czarnymi markerami. Osprzęt obejmuje klucze Modern Locking Short-Post z perłowymi główkami oraz dwupunktowy, synchronizowany mostek tremolo z walcowanym na zimno, stalowym blokiem, siodełkami z giętej blachy i wciskanym ramieniem tremolo (pop-in). Na układ elektroniczny składają się przetworniki Custom Shop Fat '60s Single-Coil Strat przy mostku i gryfie oraz Custom Shop Fat '60s RWRP Single-Coil Strat w pozycji środkowej, pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i 2x Tone.

www.guitarcenter.pl