Fender Cory Wong Stratocaster

Newsy
Fender Cory Wong Stratocaster

5 płyt nagranych jednego roku, niezliczona ilość podcastów i wywiadów, wszystko to zapewniło mu tytuł najciężej pracującego muzyka zaraz po Jamesie Brownie. Na deser, funkowy wioślarz Cory Wong uhonorowany został sygnowanym modelem przez firmę Fender...

Fender Cory Wong Stratocaster to hołd złożony ulubionej gitarze Cory’ego, który większość swych hitów nagrał na nieprodukowanym już modelu Highway 1. Specyfikacja została zmodyfikowana zgodnie z uwagami mistrza funky, by lepiej odpowiadać na potrzeby jego stylu gry.

Korpus został przeskalowany w dół, jest nieco mniejszy niż w typowym Stratocasterze. Polakierowany satynowym, transparentnym lakierem Sapphire Blue nawiązuje do instrumentu, z którym mogliśmy zobaczyć Wonga dotychczas.

Profil gryfu to nowoczesne „D”. Wykonano go z klonu, a podstrunnicę o zaokrąglonych krawędziach z palisandru. Zastosowano tu zmienny radius 10-14”. Stopka wyprofilowana jest ergonomicznie, a blacha mocująca gryf ma wygrawerowaną nazwę modelu.

Kształt główki, która nosi z tyłu sygnaturę artysty, także uległ nieznacznej modyfikacji. Stabilny strój zapewniają blokowane klucze.

Za dźwięk odpowiadają sygnowane przystawki Seymour Duncan Cory Wong Clean Machine. Ciekawostką jest przełącznik push-push w drugiej gałce TONE, który całkowicie pomija przełącznik 5-pozycyjny Stratocastera, dając na wyjściu sygnał jego 4. pozycji, czyli przystawek gryfowej i środkowej, połączonych równolegle.

www.fender.com