Electro-harmonix Germanium 4 Big Muff Pi

Newsy
Electro-harmonix Germanium 4 Big Muff Pi

Jedną z ciekawszych nowości ze stajni Electro-harmonix jest z pewnością Germanium 4 Big Muff Pi. Jest to stompbox łączący w w obudowie o wymiarach 4,75 na 5,75 na 1,5 cala dwa efekty: overdrive i distortion.

Sercem Electro-harmonixa Germanium 4 Big Muff Pi są dwa niezależne układy oparte na tranzystorach germanowych N.O.S. NKT275.

Sekcja overdrive ma niezależne potencjometry GAIN, BIAS, TONE i VOLUME. W sekcji distortion  Electro-harmonixa Germanium 4 Big Muff Pi znajdziemy gałki GAIN, BIAS, VOLTS i VOLUME. Poty BIAS pozwalają dostosować charakter przesterowania poprzez modyfikację biasu sygnału zanim zostanie on odkształcony przez tranzystory germanowe.

VOLTS w sekcji distortion jest dość oryginalnym potencjometrem - umożliwia zmianę napięcia i symulację niuansów brzmieniowych powodowanych przez wyczerpującą się stopniowo baterię. Kiedy uaktywnione zostaną jednocześnie obie sekcje Electro-harmonixa Germanium 4 Big Muff Pi - overdrive i dostortion - wszystkie cztery tranzystory pracują razem w jednym łańcuchu.

=[K.I.]=