Gitary Larrivée w dystrybucji W-Music Distribution

Newsy
Pozostałe artykuły marki LARRIVEE
Gitary Larrivée w dystrybucji W-Music Distribution

Od kwietnia 2020 W-Music Distribution przejmuje wyłączną dystrybucję marki Larrivée w Niemczech, Polsce, Czechach i Słowacji.

Jean Larrivée Guitars Ltd., znana na całym świecie lutnicza marka, posiada swoją siedzibę w kalifornijskim mieście Oxnard. Firma założona została w 1967 przez Jean-Claude Larrivée i działa jako rodzinnie zarządzane przedsiębiorstwo, ukierunkowane na produkcję wysokiej jakości gitar akustycznych.

Jean Larrivée swoją przygodę z gitarą zaczynał od instrumentów klasycznych. W wieku około 20 lat poznał w Toronto niemieckiego lutnika Edgara Möncha, z którym odbył szkolenie dotyczące produkcji instrumentów. W 1971 Jean Larrivée otworzył swoją pierwszą manufakturę akustycznych gitar, opartych na kształcie dreadnought. W 1977 firma przeniosła się do Victorii w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie dzięki nowoczesnym maszynom udało się wprowadzić dużą poprawę jakości instrumentów. W 1998 firma ponownie przeniosła swoją siedzibę do Vancouver. Zakład produkcyjny o powierzchni 33 000 m2 zdolny był wtedy do wypuszczania 60 - 70 gitar dziennie. W 2001 otworzono w Kalifornii drugą filię firmy, a dwanaście lat później Larrivée przeniósł siedzibę swojego przedsiębiorstwa do kalifornijskiego Oxnard.

 

https://www.larrivee.com
www.w-distribution.de

Zdjęcie: Kent Kallberg