Dean Saxon V79

Newsy
Pozostałe artykuły marki DEAN
Dean Saxon V79

Jednym z nowych produktów Deana w roku 2010 jest instrument zaprojektowany przy współpracy z Dougiem Scarrattem - Saxon V79

Doug jest wieloletnim fanem "skrzydlatej marki" i wielokrotnie podkreśla, że żadne inne instrumenty nie dają mu z gry takiej satysfakcji. Jego kolekcja obejmuje niezliczoną ilość modeli takich jak Dean Hardtail, Dean Custom V czy Dean USA 84 Modern Exotic.

Top gitary Dean Saxon V79 ozdobiony został grafiką "Live to Rock", a główka symbolem zespołu, słynną S-ką. Korpus i gryf wykonane zostały z mahoniu, a podstrunnica z palisandru. Skala tego instrumentu wynosi 24,75 cala. Za strój odpowiadają chromowane klucze Grovera. Chromowany jest również mostek tune-o-matic oraz strunociąg w kształcie strzałki.

Drgania ze strun gitary Dean Saxon V79 zbierają dwa humbuckery: Dean Time Capsule. Są to ceramiczne przetworniki o rezystancji 14,2 Ohma, które zaprojektowano tak, aby oddawały magię brzmienia instrumentów Deana produkowanych w latach 1977-1986. Są one idealnym uzupełnieniem instrumentu stworzonego dla gitarzysty zespołu Saxon, który powstał w roku 1976, by w latach osiemdziesiątych wraz z falą New Wave of British Heavy Metal zmienić bieg historii muzyki.