Nowy wzmacniacz i aplikacja Positive Grid Spark

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki POSITIVE GRID
Nowy wzmacniacz i aplikacja Positive Grid Spark

Firma Positive Grid zaprezentowała wielofunkcyjny model Spark - nowy wzmacniacz wraz z towarzyszącą mu aplikacją.

Positive Grid Spark to inteligentny wzmacniacz ściśle współpracujący z towarzyszącą mu aplikacją, znacząco rozszerzającą jego funkcje. Jak zapewnia firma, dzięki funkcji Smart Jam, Spark jest w stanie analizować styl gry użytkownika, a następnie wygenerować akompaniament, oparty na autentycznych brzmieniach basu i perkusji. Ma to zapewnić użytkownikowi wrażenie gry w 'wirtualnym zespole'. Funkcja Auto Chord umożliwia dostęp do zasobów popularnych platform streamingowych jak Spotify, YouTube i Apple Music. Urządzenie automatycznie analizuje wybraną piosenkę i prezentuje jej rozkład akordów w czasie rzeczywistym podczas gry. Gitarzysta ma możliwość zmniejszenia tempa utworu, albo zapętlenia trudniejszych fragmentów w celu ich lepszego opanowania. Co więcej, aplikacja reaguje na polecenia głosowe, dzięki czemu nie ma potrzeby odrywania rąk od instrumentu. Aplikacja Spark dostępna jest na iOS i Androida.

Positive Grid Spark to również w pełni wyposażony modeler wzmacniaczy i multiprocesor gitarowy, pracujący na nagradzanym oprogramowaniu Positive Grid BIAS i dostarczający "najbardziej realistyczne wirtualne brzmienia lampowych wzmacniaczy i efektów gitarowych na naszej planecie". Ogromna biblioteka aplikacji zawiera, poprzez społeczność Positive Grid ToneCloud, ponad 10 tysięcy presetów wzmacniaczy gitarowych i basowych oraz efektów pochodzących od słynnych gitarzystów, profesjonalnym muzyków studyjnych, inżynierów dźwięku a także producentów - twórców hitów z całego świata. Co więcej są one przeznaczone nie tylko do gitary elektrycznej, ale również basu i gitary akustycznej.

Jednocześnie Positive Grid Spark jest 40 watowym wzmacniaczem klasy D, typu combo, wyposażonym w dwa customowe głośniki 4" i otwór bass-reflex, wbudowany tuner i tap tempo (przywoływane wspólnym przyciskiem), trzypasmową korekcję (pokrętła Bass, Mid i Treble), dedykowane gałki efektów Mod, Delay i Reverb oraz cztery programowalne przez użytkowników zestawy presetów przywoływane przy pomocy guzików na panelu kontrolnym. Na panelu znajdziemy również pokrętło wyboru wzmacniacza, Gain, Output Volume i Music Volume. Wzmacniacz posiada 30 wbudowanych brzmień wzmacniaczy oraz 40 brzmień efektów (Noise Gate, Compressor, Distortion, Modulation, Delay, Reverb).

Nie zabrakło również technologii Bluetooth umożliwiającej streaming muzyki w jakości high-definition audio, a port USB zapewnia łatwe połączenie z komputerem, tym bardziej, że Spark jest również wyposażony w darmową wersję oprogramowania PreSonus Studio One Prime. Całość uzupełnia gniazdo słuchawkowe, oraz dwa gniazda wejściowe (gitarowe 1/4" oraz Aux 1/8").

Mobilny Positive Grid Spark waży nieco ponad 5 kilogramów i wyposażony jest w przypinaną rączkę ułatwiającą przenoszenie. Wzmacniacz pokryto czarnym, teksturowanym winylem. W komplecie dostępny jest również zasilacz, kabel USB oraz oczywiście instrukcja.

 

https://www.positivegrid.com/