Polish Ukulele Festival 2019

Newsy
Polish Ukulele Festival 2019

Środek zimy, śnieg, plucha, a w Miejskim Ośrodku Kultury klimat jak na tropikalnej wyspie. Tak zapowiada się trzecia edycja imprezy Polish Ukulele Festival, która odbędzie się 23 lutego.

Na scenie zaprezentują się: sławkowski skład UkuleLOVE i zaproszeni goście: Rene Souček z Czech, Gabriela La Foley z Anglii oraz niezwykle charyzmatyczny zespół - Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele.

Oprócz zespołów muzycznych na scenie zobaczymy też szkołę tańca hawajskiego Moc Aloha. Przed częścią oficjalną zapraszamy na panel warsztatów gry na ukulele na trzech poziomach zaawansowania, warsztaty tańca hula oraz prelekcję o historii ukulele.

Impreza jest okazją do świętowania dziewiątych urodzin grupy Polish Ukulele. To grupa na Facebooku zrzeszająca obecnie ponad osiem tysięcy członków. Spotykają się lokalnie, nagrywają, wymieniają doświadczeniami, a raz w roku świętują właśnie w Sławkowie.

Bilety na festiwal zostały wyprzedane w kilka godzin. Dlatego dzień wcześniej – 22 lutego razem z Kopalnią Kultury w Czeladzi zapraszamy na dodatkowy koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Więcej informacji na stronie organizatora.

Na Polish Ukulele Festival nie zabraknie oczywiście marki Ortega Guitars, będącej głównym partnerem wydarzenia. To będzie świetna okazja dla wszystkich fanów ukulele nie tylko do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach i koncertach, ale także do osobistego przetestowania nowości Ortega Guitars na 2019 rok – prezentowana będzie większość tegorocznych modeli ukulele oraz kilka naprawdę interesujących akcesoriów.

Ortega Guitars oraz Magazyn Gitarzysta przygotowali dwa modele ukulele do zgarnięcia przez uczestników wydarzenia - elektroakustyczne RUCOAL-CE z serii EARTH oraz piękne ukulele RUWN z popularnej serii HORIZON.

Więcej informacji:

www.ortegaguitars.com
www.facebook.com/OrtegaGuitarsPolska
www.facebook.com/polishukuleleday