Slash i Marshall Amplification łączą siły, aby odtworzyć brzmienie Appetite

Newsy
Pozostałe artykuły marki MARSHALL
Slash i Marshall Amplification łączą siły, aby odtworzyć brzmienie Appetite

W 1987 r. formacja Guns and Roses wydała debiutancki album - Appetite For Destruction, który na zawsze zmienił oblicze muzyki rockowej. Surowa, bezlitosna, miażdżąca od początku do końca płyta na nowo zdefiniowała muzykę rockową lat '80. Ostre teksty, bezkompromisowa muzyka uzupełniana mistrzowskimi solówkami Slasha oraz brzmienie, które do dziś uznawane jest za wzorcowe przez wielu słuchaczy oraz muzyków rockowych

O wzmacniaczu, którego używał Slash podczas sesji nagraniowej AFD oraz o późniejszym jego "zniknięciu" krążą legendy. Legendarny 100-watowy model z lat '70 został specjalnie wypożyczony na sesję "Appetite" w 1986r. Marzący o zatrzymaniu tej niesamowitej głowy gitarowej przy sobie Slash, powiedział firmie wypożyczającej sprzęt, że została ona po prostu skradziona. Po roku, podczas jednej z prób wzmacniacz został podobno "skradziony z powrotem" i słuch o nim zaginął. Tego Marshalla można dziś nazywać prawdziwą ikoną rocka. Nadał on po części brzmienia jednemu z najlepszych albumów rockowych w historii.

Teraz Slash i Marshall Amplification łączą siły, aby odtworzyć czczone przez wielu "Brzmienie Appetite" za pomocą nowego wzmacniacza Marshalla - AFD. Fani z całego świata będą mieli możliwość śledzić rozwój tego niesamowitego przedsięwzięcia od projektów technicznych po gotowy do pracy wzmacniacz. Wystarczy zalogować się na stronie http://www.afd100.com.