Amptweaker DepthFinder

Newsy
Pozostałe artykuły marki WARWICK
Amptweaker DepthFinder

Już niedługo w sprzedaży pojawi się efekt Amptweaker DepthFinder, oferujący sekcję regulacji Resonance i Presence znaną z układów lampowych wzmacniaczy.

Dzięki urządzeniu DepthFinder (aktywne EQ), można dodać więcej parametru Resonance oraz Presence do sygnału pętli efektów we wzmacniaczu czy w pedalboardzie. Jedną z bardziej charakterystycznych cech lampowego wzmacniacza jest niższy współczynnik tłumienia końcówki mocy, niż ma to miejsce we wzmacniaczach tranzystorowych czy cyfrowych. Vintage'owe konstrukcje używały kontroli Presence do regulacji wysokich częstotliwości oraz ich ekstremalnego podbicia w celu ożywienia brzmienia. W latach 90. konstrukcja wzmacniacza 5150 została urozmaicona o pokrętło Resonance, które używa tej samej techniki lecz dla niskiego pasma, podnosząc niskie częstotliwości, co pozwala użytkownikowi na produkcję zwartego i żywego brzmienia w tym paśmie, bardzo przydatnego przy tłumieniu dźwięków techniką palm muting.  Obecnie wiele wzmacniaczy lampowych nadal posiada te cechy, jednak regulacja ta nie jest już tak powszechna we wzmacniaczach tranzystorowych.

Amptweaker DepthFinder to aktywny efekt boost-EQ, który symuluje kontrolę Resonance i Presence niczym z lampowego wzmacniacza. Dzięki urządzeniu możemy regulować oba parametry Resonance i Presence, wpinając je w pętlę efektów. Efekt świetnie sprawdza się także jako element sygnału w pedalboardzie, w związku z tym, że współczynnik tłumenia jest kluczowy dla każdego sygnału gitarowego. DepthFinder to narzędzie które sprawi, że nasz wzmacniacz tranzystorowy odezwie się głębią lampowego pieca, efekt poszerzy pasmo, dopalając je na tych niezwykle istotnych skrajach częstotliwości. DepthFinder może być używany także w pętli pedalboardu, gdzie świetnie sprawdzi się jako dodatek dla presetów, które potrzebują przebijającego się i żywego brzmienia. Sugerowana cena Amptweaker DepthFinder to 523,61 PLN.

www.amptweaker.com
www.w-distribution.de