Wiosenne nowości Morley’a

Newsy
Pozostałe artykuły marki MORLEY
Wiosenne nowości Morley’a

Specjaliści od Wah Wah z firmy Morley zaprezentowali siedem bardzo interesujących, produkowanych w USA efektów - limitowanych endycji oraz wersje mini popularnych kaczek.

Wszystkie produkty korzystają z przyjaznej dla użytkownika technologii optyczno-elektrycznej, z której słynie marka. Kaczki są bardzo wytrzymałe, m.in. dzięki temu, że ich główny mechanizm nie bazuje na częściach mechanicznych.

Morley Mark Tremonti Electro-Optical Wah

Teraz kaczka jest dostępna również w wersji elektro-optycznej. Świetnie nadaje się do występów na żywo, dysponuje boostem do +20 dB przedzierając się przez każdy miks. Brzmienie wah to idealne połączenie klasyki i nowoczesności, dopasowanie do preferencji Marka Tremontiego (w zakresie częstotliwości i amplitudy przemiatania). Buforowany obwód Morley’a typu „Clear Tone” zachowuje właściwości brzmienia gitary bez utraty głośności. Wytrzymała obudowa ze stali giętej na zimno posiada antypoślizgową powierzchnię. Efekt można zasilić 9V baterią lub opcjonalnym zasilaczem 9V DC.

Morley Steve Vai Bad Horsie 2 Electro-Optical Contour Wah

Kaczka Bad Horsie 2, teraz dostępna również w technologii elektro-optycznej, podobnie jak Bad Horsie 1, jest dopasowana do preferencji Steve’a. Posiada bezprzełącznikową konstrukcję i dwa tryby działania, które można przełączać przełącznikiem nożnym - Bad Horsie Wah i Contour Wah. W trybie Contour, kontrolery pozwalają zmienić częstotliwość i głośność kaczki. Pozostałe punkty specyfikacji pokrywają się z Mark Tremonti Wah.

Morley Mini Steve Vai Bad Horsie 2 Electro-Optical Wah – Limited Edition

Limitowana do 700 kopii na całym świecie, mini wersja efektu Steve Vai Bad Horsie 2 jest ozdobiona grafiką autorstwa samego gitarzysty. Kostka zajmuje o połowę mniej miejsca niż klasyczna kaczka marki Morley. Pozostała specyfikacja pokrywa się ze Steve Vai Bad Horsie 2 Contour Wah.

Morley Mini George Lynch Dragon 2 Electro-Optical Wah – Limited Edition

Limitowana do 600 kopii na całym świecie, ta mini wersja kaczki sygnatury George’a Lyncha posiada układ opto-elektryczny i trzy tryby brzmienia: tradycyjny Wah, Wow (subtelny overdrive o unikatowej barwie) oraz Wah Lock (pozwalający użytkownikowi elektronicznie zablokować kaczkę w trybie Wah). Kontrolerem Notch można wybrać pożądaną częstotliwość Wah. Efekt jest ozdobiony fioletowo-żółtymi, tygrysimi pasami, połyskującym panelem i, podobnie jak pozostałe modele kaczek Wah, jest odpowiedni dla gitary, basu i keyboardu.

Morley Mini Kiko Loureiro Switchless Wah Electro-Optical Wah – Limited Edition

Oto edycja limitowana do 400 sztuk na całym świecie - Morley Mini Switchless Wah w sygnowanej wersji Kiko. Efekt posiada układ opto-elektryczny i konstrukcję bezprzełącznikową. Wystarczy wcisnąć pedał aby aktywować Wah i podnieść stopę aby go wyciszyć. Urządzenie posiada induktor Morley Custom MQ2 i układ bufora TrueTone. Brazylijskie kolory, grafika i charakterystyczne brzmienie wyróżniają ulubioną kaczkę Kiko. Ponadto powierzchnia efektu świeci w ciemności. Pozostałe cechy specyfikacji pokrywają się z efektem Steve Vai Bad Horsie 2 Contour Wah.

Morley DJ Ashba Skeleton Electro-Optical Wah

Kaczka jest teraz dostępna w układzie elektro-optycznym. To sygnatura DJ Ashby (Sixx: A.M.). Aby uruchomić efekt wystarczy go dotknąć – mechanizm jest bezprzełącznikowy. Skeleton Wah dostrojono do brzmienia i przemiatania Wah preferowanego przez DJ Ashbę. Urządzenie jest wyposażone w induktor Morley MQ2 wzmacniający sygnał Wah, wygładzający wychylenie pasma i redukujący szumy. Jedną z najbardziej wyjątkowych cech jest to, że obudowa świeci w ciemności – dzięki technologii Morley’a „Glow in the Dark Coating”. Efekt jest odpowiedni do gitary, basu i keyboardu. Pozostałe punkty specyfikacji pokrywają się z efektem Steve Vai Bad Horsie 2 Contour Wah.

Morley Mini Maverick Switchless Wah

To zminiaturyzowana wersja popularnego Morley Maverick Wah z układem opto-elektrycznym i konstrukcją bezprzełącznikową. Induktor Morley Custom MQ2 i technologia bufora TrueTone nadaje Maverickowi uniwersalność – to świetne połączenie nowoczesnego i vintage’owego brzmienia Wah.

Wszystkie innowacje Morleya będą dostępne na początku maja.

 

www.morleypedals.com
www.w-distribution.de