Dean USA Limited Edition Dave Mustaine ZERO

Newsy
Pozostałe artykuły marki DEAN
Dean USA Limited Edition Dave Mustaine ZERO

Dean wypuszcza kolejną gitarę sygnowaną nazwiskiem lidera grupy Megadeth - Dave'a Mustaine'a. Tym razem nie jest to pomalowana w fantastyczno-apokaliptyczne grafiki metalowa "strzała", lecz wykończona w kremowym odcieniu gitara o kształtach charakterystycznych dla serii Dean Z

Dlaczego akurat Z? Dave Mustaine przeglądając katalog Deana zapytał się czy może mieć gitarę o takim właśnie kształcie. Wszystkich to zdziwiło, ponieważ ta seria jest bardzo rzadko wybierana przez gitarzystów, ale nikt nie zamierzał rezygnować z dobrego pomysłu. Tak powstał całkowicie nowy model sięgający korzeniami do historii firmy.

 

 

Korpus i szyjka instrumetu wykonane są z mahoniu, a podstrunnica z hebanu. Za dźwięk odpowiadają przetworniki Dave Mustaine Signature Seymour Duncan Livewire. Dean ZERO pretenduje do miana "relic" - gitara została sztucznie postarzona, co widać na krawędziach, pokrywach przetworników i gałkach potencjometrów.

O zakup tej gitary nie będzie jednak łatwo. Dean zakłada wyprodukowanie ręcznie w USA jedynie 50 egzemplarzy, podpisanych osobiście przez lidera Megadeth.