Epiphone Emperor Swingster

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Emperor Swingster

Epiphone wprowadza model łączący cechy najbardziej cenionych instrumentów. Emperor Swingster to gitara oparta na konstrukcji Emperor II z elementami country i rock-a-billy

Korpus gitary Epiphone Emperor Swingster wykonany został z selekcjonowanego świerku (top) i laminatu klonowego (tył i boczki). Do budowy gryfu użyto trzech kawałków twardego klonu. Palisandrowa podstrunnica o promieniu 14 cali posiada 20 progów medium jumbo. Skala tego instrumentu to oczywiście tradycyjne 24,75 cala.

Połączeniem klasyki z nowoczesnością jest mostek tego instrumentu. Na palisandrowej bazie umieszczono tu bowiem tune-o-matic z siodełkami rolkowymi, które poprawiają stabilność stroju i minimalizują niebezpieczeństwo zerwania struny na krawędzi siodełka.

 

 

Oprócz tego do dyspozycji mamy tutaj Licensed Bigsby B30 Vibrato z charakterystycznym, wygiętym ramieniem. Jest to wyraźny ukłon w stronę stylistyki rock-a-billy. Zamontowany tutaj Bigsby idealnie współpracuje z rolkowymi siodełkami mostka, dzięki czemu możemy go używać bez obaw o rozstrojenie instrumentu.

 

 

Za brzmienie odpowiadają przystawki SwingBucker, a za strój klucze Grover o przekładni 16:1.

Zewnętrzne krawędzie gitary Epiphone Emperor Swingster zostały oplecione pięciowarstwowym bindingiem. Na podstrunnicy umieszczono markery z masy perłowej. Przysłowiową wisienką na torcie jest tradycyjna inkrustacja "Vine" na główce.