Ibanez KIKO10BP-TGB

Newsy
Ibanez KIKO10BP-TGB

Jedną z tegorocznych nowości Ibaneza, zapowiedzianych na maj jest nowa sygnatura Kiko Loureiro - KIKO10BP w wykończeniu Transparent Gray Burst.

Ibanez KIKO10BP-TGB to nowa wersja wcześniejszego i wciąż obecnego w ofercie firmy modelu z serii Premium sygnowanego przez Loureiro - KIKO10P w kolorze Transparent Ruby Red, która różni się wyłącznie nowym wykończeniem - Transparent Gray Burst.

Ibanez KIKO10BP-TGB o menzurze 648 mm (25,5") wyposażony jest w olchowy korpus z topem z klonu płomienistego. Pięciocześciowy gryf KIKO 10P wykonano z klony i orzecha i wzmocniono tytanowym prętem. Szerokość gryfu przy siodełku wynosi 42 mm, a przy 24 progu - 57 mm. Całość uzupełnia palisandrowa podstrunnica z 24 progami jumbo, znacznikami pozycji w kształcie kropek i charakterystyczną inkrustacją przy 12 progu. Promień podstrunnicy wynosi 400 mm.

W gitarze zamocowano mostek tremolo Edge-Zero II. Maszynę napędzają sygnowane przetworniki DiMarzio KIKO w układzie H-S-H. Układ elektryczny uzupełniają regulatory Tone i Volume push-pull, czyli z możliwością rozłączania cewek humbuckerów oraz pięciopozycyjny przełącznik.   

http://www.ibanez.com/