Epiphone Ltd. Ed. 20th Anniversary Jack Casady Bass Outfit

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. 20th Anniversary Jack Casady Bass Outfit

Firma Epiphone zaprezentowała nową odsłonę basu sygnowanego przez Jacka Casady - Ltd. Ed. 20th Anniversary Jack Casady Bass Outfit.

Epiphone Ltd. Ed. 20th Anniversary Jack Casady Bass Outfit upamiętnia najlepiej sprzedający się elektryczny bas o korpusie hollow body, który został zaprojektowany przez współzałożyciela formacji Jefferson Airplane i Hot Tuna, Jacka Casady.

Pierwszy model gitary basowej stworzonej przez Epiphone i sygnowanej przez Casady ujrzał światło dzienne w 1997 roku. Wydarzenie to zostało poprzedzone latami eksperymentów prowadzonych w celu stworzenia instrumentu cechującego się elektrycznym brzmieniem, ale z zachowaniem pewnych cech basu akustycznego. "Przygodę z gitarą basową rozpocząłem od modelu semi hollow z krótką menzurą. Choć brakowało mu nieco prawdziwego dołu, polubiłem go i potem przez lata starałem się uchwycić tę charakterystykę." Elektem tych poszukiwań był model Epiphone Jack Casady Signature Bass zaprezentowany 20 lat temu, który stał się jednym z najpopularniejszych sygnowanych basów Epiphone oraz najczęściej wybieranym przez muzyków elektrycznym basem o korpusie hollow body.

Nowy Epiphone Ltd. Ed. 20th Anniversary Jack Casady Bass Outfit posiada klonowy korpus z topem z klonu płomienistego oraz wykończenie Wine Red z jednowarstwowym białym bindingiem. Menzura instrumentu wynosi 34". Gryf wykonano z mahoniu a podstrunnicę o promieniu 12" z palisandru. Czarno-białą płytkę pręta regulacyjnego zdobi napis "20th Anniversary" a na główce umieszczono sygnaturę Jacka Casady w złotym kolorze. Na podstrunnicy znalazło się 20 progów medium jumbo oraz trapezoidalne markery z pearloidu.

Instrument wyposażono w customowy, sygnowany pickup JCB-1 o niskiej impedancji połączony z transformatorem sterowanym trzypozycyjnym przełącznikiem VariGain pozwalającym na ustawienie impedancji wyjściowej na poziomie 50, 250 lub 500 ohm, a także w regulatory Master Volume i Master Tone. Każdy sygnowany bas Jacka Casady posiada niklowany osprzęt, klasyczne klucze o przekładni 19:1 oraz regulowany mostek zawieszony na trzech śrubach.

Wyposażenie jest dokładnie takie, jakiego Jack Casady używa na scenie. "Każdego roku otrzymuję dwa nowe instrumenty, które zabieram ze sobą w drogę. Nie stosuję żadnych atrap ani innych, specjalnych ustawień. Te modele mi wystarczają i są świetne".

Epiphone Ltd. Ed. 20th Anniversary Jack Casady Bass Outfit dostępny jest z futerałem opatrzonym logo "Jack Casady 20" oraz certyfikatem autentyczności.

http://www.epiphone.com