Bonneville - nowy model gitar Duesenberg

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Bonneville - nowy model gitar Duesenberg

Wśród nowości firmy Duesenberg na 2017 rok, które w połowie kwietnia trafią do sklepów znalazł się model Bonneville.

Duesenberg Bonneville to mocna rock'n'rollowa gitara solidbody, której korpus i wklejany gryf wykonano w mahoniu klasy premium oraz ozdobiono kremowym bindingiem. Gitary w dwóch klasycznych kolorach Cherry Red i Vintage White wykończono lakierem poliuretanowym. Na korpusie umieszczono również czarną, elegancką płytkę ochronną. Menzura instrumentu wynosi 648 mm (25,5") a promień podstrunnicy 30,5 mm (12"). Podstrunnicę wykonano z palisandru indyjskiego i wyposażono w 22 progi jumbo oraz markery w kształcie błyskawic wykonane z pearloidu.

Gitara posiada parę humbuckerów Duesenberg Grand Vintage, 3-pozycyjny przełącznik pozwalający na wybór każdego z przetworników albo pary, a także regulatory Volume i Tone.

Tak jak w pozostałych modelach Duesenberg, na pokładzie Bonneville znalazł się osprzęt zaprojektowany przez firmę, który można znaleźć wyłącznie w instrumentach marki. Bonneville wyposażono więc klucze Duesenberg Z-Tuners z główkami "Art Diego" oraz kombinację mostka Duesenberg ze stalowymi siodełkami i aluminiowego strunociągu typu stop tailpiece.

http://duesenberg.de
http://www.musicpartners.pl/