Mick Thomson o nowej sygnaturze Jackson Soloist

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Mick Thomson o nowej sygnaturze Jackson Soloist

Podczas targów NAMM firma Jackson zaprezentowała nowy model gitarzysty Slipknot - USA Signature Limited Edition Mick Thomson Soloist.

Mick Thomson to kolejny, obok Marty Friedmana i Gusa G., gitarzysta, który w ubiegłym roku dołączył do grona artystów marki, a podczas targów NAMM 2017 zaprezentował swoją nową sygnaturę.

"Czuję się podekscytowany otrzymując możliwość gry na gitarach, które kochałem dorastając oraz współpracy z lutnikami, którzy sprawili, że custom shop Jacksona jest tak niesamowity. To ekipa, która zgodnie z twoimi wymaganiami, była w stanie dostarczyć wszystkiego czego zapragnąłeś. I tak jest po dziś dzień. Moje nowe customowe modele Double Rhoads i Soloist są wspaniałe. Ich brzmienie jest niezwykle masywne, a każdy detal perfekcyjnie wykonany." - mówił Thomson w lipcu ubiegłego roku, a w styczniu poznaliśmy jedną z zapowiadanych gitar - USA Signature Limited Edition Mick Thomson Soloist.Soloist gitarzysty Slipknot wyposażono w mahoniowy korpus połączony z trzyczęściowym gryfem (klon/palisander/klon) through-body. Customowy, super smukły gryf wycięto metodą quartersawn i wyposażono w grafitowy pręt napinający. Na hebanową podstrunnicę o zmiennym promieniu 12"-16" nabito 24 progi.

Instrument napędzany jest parą aktywnych humbuckerów Seymour Duncan Mick Thomson EMTY Blackouts zaprojektowanych z myślą o miażdżących riffach Thomsona granych w obniżonym stroju. Gitara posiada ponadto regulator Master Volume, 3-pozycyjny przełącznik, stały mostek Floyd Rose z blokowanym siodełkiem i czarny hardware - straplocki Schallera oraz klucze Gotoha umieszczone w jednej linii na odwróconej główce gitary.

Instrument został wykończony w kolorze Deep Blood Metallic i będzie dostępny z dodatkami: customowym futerałem Anvil, certyfikatem autentyczności podpisanym przez Thomsona, czarnym paskiem Mono Betty, kostkami Dunlopa i trasową plakietką Slipknot.

http://www.jacksonguitars.com/