NAMM 2017: Charvel prezentuje sygnaturę Joe Duplantiera

Newsy
Pozostałe artykuły marki CHARVEL
NAMM 2017: Charvel prezentuje sygnaturę Joe Duplantiera

Swoją sygnaturą wśród nowości Charvela na 2017 rok może pochwalić się również gitarzysta Gojira - Joe Duplantier.

Choć nowa sygnatura gitarzysty francuskiej formacji Gojira trafi do dystrybutorów z początkiem roku, Duplantier użył prototypu tego instrumentu już podczas nagrań ostatniego, ubiegłorocznego albumu zespołu, "Magma". Gitarę można zobaczyć między innymi w pierwszym singlowym teledysku do utworu "Stranded", muzyk używał jej również podczas koncertów. "Zabrałem moją sygnowaną gitarę w trasę i muszę przyznać, że to bardzo solidny model" - mówi Duplantier. "Nie oszczędzałem jej każdego wieczoru, bo potrzebuję instrumentu, który zniesie to podczas koncertów."

"Kiedy zaczynałem pracę nad nowym albumem chciałem znaleźć brzmienie, które będzie pasować do naszych planów. Zazwyczaj używam kilku gitar, ponieważ w studio nie ma miejsca na popełnianie błędów, musisz wybrać właściwą gitarę i to ona będzie zwycięzcą. W przypadku tego Charvela okazało się, że świetnie sprawdza się on również w studio. To nie jest taka częsta sytuacja, żeby jedna gitara stała się najlepszą bronią zarówno na scenie jak i w studio. A ten instrument taki właśnie jest."


Joe Duplantier Signature Pro-Mod San Dimas Style 2 HH, zaprojektowano zgodnie z brzmieniowymi oczekiwaniami Joe Duplantiera, które zapewniają dwa humbuckery Duncan Designed.

Korpus San Dimas Style 2 wykonano z drewna nato i odpowiednio wyprofilowano, aby ułatwić dostęp do najwyższych progów podstrunnicy. Do budowy gryfu wyposażonego w grafitowy pręt wzmacniający oraz przykręcanego do korpusu (bolt-on) użyto mahoniu. Hebanową podstrunnicę o zmiennym promieniu wynoszącym 12"-16" wyposażono w 22 progi jumbo. Instrument dostępny jest w wersji Satin White z czarnym bindingiem i licencjonowaną główką Fendera Telecastera.


korpus: nato
kształt korpusu: San Dimas Style 2
gryf: mahoń, 1 częściowy, bolt-on
menzura: 25,5"
promień gryfu: zmienny 12"-16"
podstrunnica: heban
progi: 22, jumbo
główka: Telecaster
mostek: Charvel-Jackson with anchored tail piece
klucze: Charvel, blokowane Die-Cast
przetworniki: Duncan Designed HB-103 Humbucking
elektronika: regulator Master Volume, 3-pozycyjny przełącznik (mostek - mostek i gryf - gryf)
wykończenie: Satin White + 1 warstwowy czarny binding

http://www.charvel.com/